TOPlist

Zpívání protržené přehradě

18. - 20. 10. 2002
Další fotografie

Nadešel předposlední festival v letošním roce, na který jsme se velmi těšili. Je to totiž velmi pohodová až téměř domácká akce, kde už je Nedorozumění jako doma. Účinkovalo zde totiž už potřetí. Zpívání protržené přehradě se odehrává v Desné v Jizerských horách, nedaleko chaty našich kamarádů, takže každoročně spojíme příjemné s příjemným, což zní víc než příjemně - no uznejte:-).

Abychom všechno náležitě stihli, vyrazili jsme na onu chatu již v pátek. Ovšem bez Škopyho, který si cestování nechal až na sobotu. Cestou jsem tak trochu klimbala, takže jsem nezaregistrovala žádnou zvláštní událost. Večer jsme strávili pěkně v teple a propovídali se k půlnoci. Pak jsme postupně odpadávali do spacáků, neboť jsme za sebou měli celkem náročný týden a navíc, víkend byl teprve před námi.

Tak jak jsme rychle do spacáků zalezli, ven se nám už nechtělo. Až čas blížící se k odjezdu náš přinutil opustit vyhřáté pelechy. Což bylo kolem poledne:-) To už dorazil i Škopy s celou svojí rodinou. Rozloučili jsme se se všemi přítomnými a přislíbili co nejdřívější návrat.

Do Desné jsme dorazili jako jedna z prvních kapel, takže jsme si dohodli naše vystoupení na optimální čtvrtou hodinu a vyrazili, v zájmu dodržení každoročních rituálů, na oběd do hospůdky "U Martina". Když jsem se vrátili do sálu, byl už nejvyšší čas trochu se rozehrát, rozezpívat a uvolnit:-)

Před námi hráli Berušky, které jsme už letos také potkali, takže jsme si jejich vystoupení vyslechli spíš ve zkušebně pod pódiem než v hledišti. Než jsme se nazvučili, probíhala pod námi soutěž dětí ve stavění věží z papírových rolí. Ale protože nás žádná věž nepřevýšila, mohli jsme v klidu začít:-)

Místa v hledišti byla celkem zaplněna, opravdu jsem zvolili optimální čas. I přes to, že sál není zrovna ideální pro příjímání zvuků, lidé si podupávali špičkami svých bot do rytmu a reagovali příjemně. V pohodové atmosféře jsme si užili všech deset písniček a ani to moc nezvrzali...

O zábavu se nám postarali Škopíci. Nejdřív malá Hanička, když se vehementně dožadovala tatínka, který zrovna zpíval na pódiu. Nicméně jí bylo mámou vysvětleno, jak se věci mají a tak se spokojila s velmi působivými tanečními kreacemi pod pódiem téměř po celou dobu našeho vystoupení. No a Škopy nám málem spadnul z pódia, když předváděl při úvodní recitaci "Fanbérie" pána, jak se dívá z okna ven:-))

Příjemně naladěni jsme zasedli do hlediště a ještě si poslechli následující kapelu, kterou byl Bluegrass Bazar. Tahle kapela si půjčila zpěvačku od Berušek a musím říct, že pánové jistě věděli co dělají. Velmi vydařené sbory a šlapající muzika byli pro nás zakončením třetího Zpívání v Desné. O dalším průběhu festivalu se tedy ode mně už nic nedovíte:-)

Vyrazili jsme v promrzlých autech zpátky na chatu a jen jsme se trošku zahřáli, bylo hotové báječné maso, které se připravovalo po celou dobu naší nepřítomnosti. Zbytek večera až do pozdních hodin jsme prozpívali u ohně:-)

Báječně jsme si zarelaxovali, což je dobře, neboť nás nyní čeká čtyřdenní soustředění, kde se chystáme trošku zapracovat na rozdělaných písničkách a vůbec nakročit na další krůček kupředu:-)


----

Stalo se 18. - 20. 10. 2002 za přítomnosti za přítomnosti HN, Evči, Monči, Marty, Vendy, Haničky a mnoha dalších....

ELKA