Rekreace pro ucho i mlsné jazýčky

Počasí přálo a před námi byl víkend s programem zcela překvapivým - jede se na festival! To se ovšem od Hlubokého nedorozumění rozhodně čekat nedalo.

Ale abychom nevyšli ze cviku, a taky že se Petr skoro celý týden flákal někde po vlastech českých, udělali jsme si nejprve malou zkoušku na Sázavě. V sobotu jsme měli sraz se zbytkem výpravy v Praze na Černém mostě. Na Chlumeckém guláši jsme hráli jako druhá kapela brzo odpoledne, moc nadšených posluchačů se čekat nedalo, a tak jsme si vezli i nějaké to publikum.

Po lehkém kufrování (ale naše Sierra bloudila mnohem míň, ať si ti slepí tukani ze Škodivky říkají co chtějí:o) ) jsme s "nepatrným" zpožděním dorazili do Chlumce (Klokan: Sieráci kufrovali na Most, my na Teplice. Uznejte, že Ústí má přece jen blíž k těm Teplicím.. :o) ). Po příjezdu jsme rovnou hupsli do rybníka vzdáleného od pódia necelých 100m. Kam se hrabe Pihel se svým bazénem!

Po mnoha počátečních nedorozuměních při domlouvání termínu hraní jsme se trochu obávali, jak bude organizace festivalu vypadat, ale můžu jenom chválit. Dokonce i vstupenky pro klaku a lístky na guláš jsme dostali! Ale vrátím se nejprve trochu zpátky. Páteční koncert sliboval mnoho kvalitní hudby: Jarret, Bafalo, Folkšok, Minehava, Načas, P.O.L., Druhá míza… Koncerty jsme sice neslyšeli, ale věřím, že kdo přišel, neprohloupil. Závěr prvního dne festivalu ovšem nebyl nijak veselý - průtrž mračen ukončila koncert předčasně a tři kapely byly nuceny odjet, aniž si zahrály. Ale do druhého dne se vyčasilo a na pódiu pod stanem nám bylo na umření.

Takže jsme zase u soboty…

Zahajovala kapela Pro kočku, což pro mě byla úplná novinka a zároveň celkem příjemné překvapení. Ale mají před sebou ještě hodně práce (stejně jako my). Následovalo Hluboké nedorozumění, stále z Prahy (resp. Hostivic), ne z Litvínova, jak nám přisoudili pořadatelé. Hrálo se dobře, slušný zvuk, zkrátka pohoda. Dokonce i někteří posluchači, kteří nejdřív jen seděli a očividně se nudili, začali po pár písničkách tleskat. To považuji za jeden z našich největších úspěchů. (Před naším vystoupením došlo k jedinému výraznému hlubokému nedorozumění. Zpěvníčková si plnila vodou jakýsi kelímek, aby se napila. Na mojí poznámku, že si taky natočím trochu vody, reagovala nabídkou svého kelímku. Pokusil jsem se Janě vysvětlit, že si chci osvěžit obličej a kelímek mi nepomůže. Zatímco jsem se sehnul ke kohoutku, Jana chápavě pokývala … a vylila mi obsah kelímku na hlavu. Na pódium jsem tedy vylezl jako zmoklý kohout. S postupem času jsem však Janin čin začal hodnotit kladně, protože dusno pod pódium podpořili i osvětlovači, kteří si na nás ve dvě odpoledne pro jistotu ještě přisvítili reflekrorem)

Po HN následovala Huberta, písničkář Jiří Šmidt, Tuláci a pak spousty dalších, ale my už jsme tou dobou pádili pryč. Naprostou většinu kapel už jsme někde slyšeli, tak jsme se rozhodli tentokrát na festivalu nezůstat až do konce. Já jsem vyrazila svou přítomností oblažit pány rodiče, zbytek ještě hodlal pařit u Jepťáka na chatě. A jak to dopadlo už musí napsat někdo jiný (viď, Klokane?).

Mimochodem, Chlumecký guláš je asi jediný festival, kde program končí Přestávkou (z Roudnice nad Labem).

Ten den bylo opravdu dusno k padnutí. I proto nebyl náš večerní program tak bujarý jako obvykle a není ani hodný k podrobnému zaznamenání. Posuďte sami: po příjezdu do Hostivic jsem vlezli do rybníka (ten den už potřetí), osvěžení jsme navštívili místní pizzerii, najedení jsme dojeli k Láďovi na zahradu, unavení jsme padli a usnuli.

Chlumecký guláš měl být na nějakou dobu posledním z řady vystoupení Hlubokého nedorozumění na festivalech, ale o tom, že všechno je vždycky jinak a už vůbec se nevyplatí plánovat nic moc dopředu, se dozvíte už osmého září, pokud přijedete do Příbrami na Huntík.
----

Stalo se ve dnech 18.8. v Chlumci u Ústí nad Labem za účasti Klokana, Jepťáka, Jany, Škopyho, Báry, Evy a dalších.

Zpěvníčková, Klokan