TOPlist

19. 1. 2006

Na cestě


Před časem jsme dostali nabídku zahrát si v brněnské Kudrnově hospůdce ( nebo klubu, chcete-li ) NA CESTĚ. Již jednou jsme měli tu čest tohle vcelku příjemné místo navštívit, ale je fakt, že ty vzpomínky nepatří úplně k těm nejlepším. A proto jsme se rozhodli nabídku přijmout a zahnat tak to minulé novým a příjemnějším. Navzdory všemu se to podařilo. Navzdory čemu všemu?

Jistou záruku příjemně stráveného večera poskytoval druhý účinkující - Falešná karta. A protože příležitostí k setkání s touhle milou partičkou je pomálu, těšili jsme se. Radost trochu kalila obava z D1, úterní sněhová kalamita, Petrovo a moje nastydnutí. Cestu jsme nakonec zvládli bez kolon a kolizí, i když jednou se nám rozklepala kolena a nadávky pořádně zahustily vzduch. I přes všechny obavy jsme 18:47 zaparkovali přímo před vstupem do klubu. Po přivítání a nazvučení jsme byli připraveni zahájit koncert, ale Waki nakonec přišla s nečekanou změnou. V klubu bylo totiž přítomno asi tak 12 lidí, jejichž počet se v průběhu trochu zvýšil, ale i tak nemělo cenu hrát si na nějaké velké koncertování. Takže jsme zasedli pod pódium, diváci si přisunuli židle a pustili jsme se do společného zpívání. Sem tam jsme zahráli nějakou svoji písničku my, pak přidali nějakou "Falešňáci" a jinak se sejšnovalo jako o život. Protože se na pódiu nacházel klavír, přišel si po nějaké době na své Škopy, který chvílemi nevěděl, na co by hrál raději:-) Po čase se přidalo i banjo... to už jsem se přenášela o několik kilometrů dál se vzpomínkou na sejšn po Folkovém oříšku.

Myslím, že i přesto, že se oficiální koncert nakonec nekonal, to byla moc příjemná akce. Je fakt, že domů se nám vůbec nechtělo, jenže někteří z nás museli v pátek do práce. Zpáteční cesta už proběhla hladce a my se zvolna začínáme těšit na festivaly, které právě dojednáváme. I když do té doby je toho před námi ještě spousta. Třeba soustředění, kde pro vás připravíme nějaké nové písně. Těšte se s námi.

Elka
zpět

Pokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)