Trosečníci na Ostrofě

28.3.2003

Ne, opravdu vím, jak se správně píše slovo "ostrov". Tentokrát nešlo ale o malý kus pevniny obklopený ze všech stran mořem, nýbrž o suterénní prostory bratrského kostela obklopeného zelení přilehlého parku. V nich totiž sídlí nový kolínský klub Ostrof, ve kterém mělo HN 28. března své první letošní mimopražské klubové vystoupení.

Hostem tohoto večera byla další pražská kapela Zlomvaz. Vzhledem k tomu, že tedy nevystupovala žádná domácí kapela, jsme se trochu obávali o návštěvnost, a tak jsme se trochu pojistili z vlastních zdrojů, když Elka zajistila tři jisté diváky a my ostatní si v podobě Moniky - našeho diváckého mluvčího - zajistili diváka čtvrtého. Ale trochu předbíhám, tak se vraťme k našemu vděčnému tématu - cestování.

Odjezd z Nuslí se tentokrát vydařil načas a o půl šesté jsme skutečně s Láďou a Monikou startovali na Černý most, kde se měl připojit Škopy. Jenže na Poděbradské ulici byla částečná uzávěra, a tak se Pavel přiřítil asi s dvacetiminutovým mankem. Jenže my už se vzájemně známe, a tak to nebyl výrazný problém, protože jsme si nějakou tu rezervičku nechali. Na Černém mostě jsme přesedli z Láďovi Škodky k Pavlovi do přeci jen prostornější Sierry. Cestu mi popsala po telefonu Elka, která už byla tou dobou v Kolíně. Přesto jsme našli klub Ostrof bez problémů. Jak vidíte, lepšíme se, žádná cestovní nedorozumění se nekonala - alespoň cestou tam…

Při příjezdu jsme se potkali akorát se Zlomvazem, kteří přijeli s mozkově otřeseným kytaristou., Dohodli jsme se, že budou koncert zahajovat, aby to měl brzy za sebou (to hraní). Doufám, že hlavním důvodem nebyla obava, že by se mu z naší produkce přitížilo :-o

Naše obava ze slabé návštěvy se bohužel potvrdila. Hold ještě nejsme asi ještě dost známí ;-). A tak se v celém sále pro cca 100 lidí objevila zhruba desítka včetně pořadatelů. Při vystoupení Zlomvazu byla divácká obec samozřejmě posílena i o HN. Poslouchalo se to dobře. Kapela zní stále sehraněji, muzika do sebe dobře zapadá. Na druhou stranu na mě působila Zlomvazácká tvorba mířená více do moll v kombinaci s černými stěnami sálu snad až příliš pochmurně. Nemůžu si pomoci, ale aranže Zlomvazu jsou sice propracované, ale stále za tím slyším mohutnější hudební těleso včetně kláves a bicích.

Kolem půl deváté přišel náš čas. Na pódiu jsme se nazvučili v rekordním čase a spustili. S malou návštěvou jsme se vyrovnali tak, že jsme zvukaři dali minidisk, aby nám celé vystoupení nahrál. Můžeme tak řady posluchačů koncertu dále rozšiřovat i mimo Kolín. Přiznám se, že jsem tu nahrávku celou ještě ani neslyšel, takže nevím, zda projde kapelovou cenzurou. Jinak na pódiu nám bylo dobře, jen jsme válčili s odrazy zvuku v téměř prázdném sále. Asi jsme v tom nebyli sami, protože aparát také občas chytal zpětnou vazbu.

Náš hodinový blok jsme zakončili tradičním přídavkem Opileckou můrou. Ano i deset lidí ho zvládlo skutečně vytleskat, na diváky si stěžovat rozhodně nemůžeme. Z pódia jsme ale slezli už poměrně unavení. Zvukař s námi ale neměl slitování, a tak nám ihned do sálu pustil z minidisku koncert znovu. Musím říci, že na půl ucha se to neposlouchalo špatně (celé jsem neměl tu vůli nastavit).

Rozloučili jsme se s Elkou, která uháněla na jih a my se vydali zpět na Prahu. Cestou jsme si ještě dali občerstvení u pumpy, a pak hurá na Černý most, kde čekal na parkovišti Láďův vůz. Těsně před sjezdem si Pavel za volantem liboval, že tahle dálnice je fajn, protože na Černém mostě končí a není tudíž kam zabloudit. Jen to dořekl, vyjel z dálnice a my ho upozornili, že nákupní zóna měla výjezd jinde. Pavel na to odvětil, že to je zvláštní, ale když pojede na Centru, určitě se to zvládne. Dojeli jsme až do Běchovic. Tam se konal pod mostem efektní obrat a na druhý pokus jsme už trefili skutečně to správné místo. To už ale byl opravdu poslední výraznější zážitek dne. Znaven jsem padl do postele kolem půlnoci.

Hned další sobotu míříme do Kolína na stejné místo znovu, takže jsme vlastně testovali terén. Tentokrát půjde o oblastní kolo Porty, tak držte palce ;-)

----

Toto vše se odehrávalo 28.3.2003 především za účasti HN, Zlomvazu, Moniky, Elimamky a dalších

Klokan