TOPlist

Zahájení v Ryběnaruby

9. 9. 2004

Původně jsem chtěla začít "objevným" poznáním, že začíná to smutnější období. Stěhování z venkovních pódií pod střechy klubů a divadel. Pak jsem si ale uvědomila, že takhle už to někdo řekl na stránkách kapely, kde jsem dnes "brouzdala". Svým způsobem to tak opravdu je. Víkendy pokaždé v jiném koutě Čech či Moravy, sejšnování u ohňů nebo prostě kde se dá. Klobásy s hořčicí, pivo z kelímků, které "necinkají". To všechno pomalu končí. Vlastně ne, jen na půl roku ustává.

Na druhou stranu se můžeme radovat z toho, že je vůbec kam se stěhovat. Jak naši pravidelní návštěvníci jistě vědí, letošní jaro jsme trávili "testováním" různých scén, aby jsme pak vybrali "tu pravou". Zatím to vypadá, že kompromisem našich vnitrokapelových názorů je Rybanaruby a Klub Trojická. Právě v Ryběnaruby se odehrálo poslední letošní klubové vystoupení. A tak je príma, že jsme shodou náhod mohli začít naše pravidelná vystoupení na tomtéž místě. Pravdou je, že zahájení se, alespoň, co se návštěvnosti týče, povedlo mnohem víc, než to jarní rozloučení. Tehdá přišel pouze jeden náš kamarád. Na zářijovém koncertě byl taky ( ahoj Bundáši:-), ale s ním i další tváře, z nichž některé pro mě byly příjemným překvapením.

Rybanaruby je charakteristická intimním prostředím. Malé prostory působí útulně. Diváci si mohou vybrat, zda se usadit na židli, do křesla, či natáhnout na kanape ( to ale záleží na návštěvnosti:-)). Místo jako stvořené pro písničkáře.

Večer zahajovala Magda Brožková. Sice byla trošku hlasově indisponovaná, to ale pohotově vyřešila přetransponováním do nižších poloh. Zahrála jak mou oblíbenou písničku Jedna z vin, tak i nové kousky, které zněly také slibně. Osobně doufám, že Magda nebude soustředit veškerou svou energii do zkoušení a vystupování s kapelou, ale bude se i nadále držet a vyvíjet na postu písničkářky.

Dalším naším hostem bylo duo Dodge 74 . Pod tímto zvláštním názvem se skrýval Vláďa "Šaolín" Konopas a Honza "Andělín" Frühwirt. Oba členové již zaniknuvšího Magisonu. Jejich vystoupení mělo švih a potěšilo. Navíc vytvořili príma atmosféru pro Hluboké nedorozumění:-))

Co říct k nám? Nerada hodnotím a nikdy to tady nedělám, i když mi to nedávno kdosi vytkl. Snad jen dodám, že jsme oprášili nějaké starší písničky a další se objeví i na příštích koncertech. Takže určitě přijďte:-)

Po skončení se samozřejmě jamovalo. Pokud vím, tak se kluci na pátek moc nevyspali. Koneckonců, i já jsem dorazila na opačný kraj Prahy poměrně pozdě:-)

Takové bylo zahájení klubové sezóny. A vrátím-li se na začátek tohoto článku, musím říct, že to nebylo ani trochu smutnější...

Elka
zpět

Pokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)