TOPlist

5. 5. 2007

Epy-centrum


Už chvíli bezradně sedím a přemýšlím, co o této akci vlastně napsat. Ono se totiž hrálo a hrálo a hrálo a to se, jak jistě uznáte, dost blbě vypráví.

S Epy de myí jsme, při jednom z mnoha loňských sejšnů, přemýšleli, jak si ke společnému hraní a potkávání pomoci, aniž bychom museli spoléhat na to, že náhoda, či pořadatelův úmysl, nás svede dohromady na některém z festivalů. Řešení jsme našli záhy. Prostě si akce uspořádáme navzájem. Oslovili jsme ještě další podobně trhlé kapely – tedy Bodlo a Marien a těšili se na první akci, kterou vzala na svá bedra právě Epy de Mye. A klobouk dolů, povedlo se jim to náramně. V klubu Špejchar je výborné zázemí a příjemný klub. Vloni jsme tam zažili jedno z našich nejlepších vystoupení ve triu i s celým HN vůbec. Tenkrát se hrálo čistě akusticky, nyní byla místnost ozvučena a vydatně osvětlena ( vzpomínám na horko a mžitky před očima při pohledu na černý koberec pod nohami:-).

Zůstali jsme věrni tradici a nechali Škopyho doma. Přesto v některých písních basa zněla. Na dva songy jsme pozvali Lucku z Epy de mye i s jejím kontrabasem a na dvě Radka z Bodla s jeho údernou baskytarou. Přídavek si pak s námi střihly obě basy. Zážitek pro nás a snad i pro diváky8-) Jako druhý vystoupil Marien. Slyšela jsem posledních pár písniček a příjemně se naladila. Bodlo jsem si fakt užila, ne že by se nenašel upadlý tón, ale drajv a radost z hraní byly hmatatelné. Epy de mye se do svého vystoupení položila jak se patří, ocenila jsem hlavně uvolněnost a perfektní práci s dynamikou písniček. Na folkových serverech se často objevuje výtka, že se navzájem poplácáváme po ramenou a nikdo se do nikoho pořádně neopře. I kdybych chtěla ( jako, že ta naše vyprávění k tomu sloužit nemají ), nemohla bych. Po dlouhé době jsem si akci užila i jako posluchač – to zahajování není někdy tak marný:-) A po zimě jsou uši hladoví...

Málem bych zapomněla, jak jsem si je po koncertě dokrmila. Spustil se sejšn, který trval až do rána, za přítomnosti všech zúčastněných kapel. Jako bonus dorazila Falešná karta.... jen si to zkuste představit...:-)

Druhá podobná akce leží na našich bedrech. V Pitkovicích zahraje kromě nás Netřísk z Chodova u Karlových Varů ( s Bodlem má společného basistu ), Epy de Mye a Jauvajs.

Přijďte a vezměte si nástroje, máte-li chuť. Podrobnosti se objeví na našem webu.

Dveře do další sezóny se otvírají... juppíí!

Elka
zpět

Pokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)