Předkolo Porty 2001 v Berouně

3.3.2001

Naše hudební sdružení absolvovalo 3.3.2001 v Berouně další soutěžní klání na Portě 2001. Konalo se zde oblastní kolo Trampské Porty a krajské kolo Porty plzeňské. Rádi se zde podělíme o další řetěz hlubokých nedorozumění, ke kterým tento den došlo.

V sobotu ráno byl největším smolařem Sam, který měl v 8:30 sraz s Láďou na Zličíně. Podívejte se na to sami:

1. Nejel ranní autobus z Odolené Vody
2. Další autobus dojel pouze do Kobylis, pak vypověděl službu
3. Dal jsem Samovi instrukce, ať dorazí pomocí MHD na Palackého povstání, kde ho nabere další část posádky. Čekala ho tedy trasa s jedním přestupem Kobylisy - Palmovka, Palmovka - Palackého nám..
4. Ve chvíli, kdy mi Sam SMSkoval, že už je na Florenci mi došlo, že nás bude v autě už pět a Sam se tam nevejde (alespoň ne při jízdě přes Prahu). Poslal jsem ho tedy SMSkou až na Zličín.
5. Pro jistotu jsem Samovi ještě volal a ten mě ujistil, že je na I.P. Pavlova a leze zpět do metra. Proč byl právě tam (na jiné trase metra, než je Palmovka i Palackého nám, kam měl dorazit) nedokázal vysvětlit.
6. Na Zličín dorazil v 10:30. Plánovanou krátkou zkoušku před odjezdem u Ládi v Hostivicích jsme tedy zrušili a jeli rovnou na Beroun.

Na toto vystoupení s námi jel také Pavel (Škopy), který nám občas hraje jako host na baskytaru. Sam a Pavel se na zkoušce ještě nepotkali, tak je čekalo rovnou vystoupení.

Berounský sál Country clubu nás příjemně překvapil. Zvenku to byla veliká kostka připomínající krytý bazén, ale uvnitř bylo příjemně a útulno. Jedinou nepříjemností bylo, že pořadatelé zjevně nepočítali s kapelou, jejíž členové se vzájemně představí až na místě, a nenašla se žádná místnost, kde bychom si mohli v klidu udělat trénink. Nakonec jsme pro tento účel zvolili vstupní místnost klubu. Byla tam sice trochu zima, ale na druhou stranu jsme asi vypadali jako uvítací upoutávka na celou akci, protože každý, kdo šel dovnitř, musel projít kolem nás. Toto místo nás tak zaujalo, že jsme si zde ještě zahráli pár písniček s další soutěžící skupinou Trapas.

Už zvukové zkoušky dávaly tušit, že zvuk zde bude na dobré úrovni. Zvukař se snažil a my se těšili. Samotné vystupující kapely nás překvapily svojí slušnou úrovní. Oproti minulým letům se mi zdá, že stále víc ubývá mezi vystupujícími na základních kolech zoufalců, kteří se dají poslouchat jen se sebezapřením.

V našem vystoupení se bohužel vyskytlo pár zbytečných hlubokých nedorozumění, ale pokud by tam nebyly, fandili bychom si výš. Rozhodli jsme se totiž, že se poučíme ze Zaječova, kde jsme prý měli mezi písněmi velké prodlevy. Ty tam tentokrát opravdu nebyly, bohužel jsme díky tomu občas přehlédli začátek písně. V tomhle ohledu reptáme na pravidlo, podle které se písně nesmí uvádět (čímž by se vyplnila nutná pauza před další písní) a napřesrok se asi připojíme ke skupinám, které jej porušují.

O přestávce jsme se tiše vytratili za hlasem svého žaludku a hledali vhodný cíl. Našli jsme ho asi po dvaceti minutéch. Přivtala nás příjemná vinárna s neobvyklým zeleným a červeným osvětlením. Zvolili jsme červené světlo, protože zelená nás před jídlem nelákala. Jídlo bylo skvělé, žaludky si spokojeně předly a my se vraceli na vyhlášení.

Z vítězných kapel si vzpomínám na Trapas a Ginevru. Tyto kapely si určitě postup do Plzně zaslouží. Postoupily i další skupiny, ale ty už si bohužel nepamatuji (buď jsem je neviděl, nebo mne nezaujali).

Po vyhlášení Berounského koncertu pravděpodobně došlo ještě k jednomu hlubokému nedorozumění, když jsme se dozvěděli, že postupujeme do Komárova na krajské kolo Trampské Porty. Byli jsme tak potěšení, že jsme zvěstovatele této zprávy - Šaolína - hned pozvali na jam, který se na večer chystal u Ládi doma.

Pavel s Vendulou sice museli jet už do Prahy, ale díky Šaolínovi a Alíkovi, kteří se k nám připojili, zůstal počet účastníků nezměněn. Zahráli jsme si pěkně. Zároveň se oslavoval postup místním chýňským pivem. Kolem půlnoci jsme Šaolínovi poskytli rozhovor pro Folk-time. Vzhledem ke stádiu oslav mu práci při sestavování výsledku opravdu nezávidím.

Tak skončil den, který nám přinesl vystoupení na dobré soutěži, postup na podobnou soutěž, první mediální rozhovor a fajn jam.


----

Stalo se 3.3.2001 za přítomnosti: Klokana, Jepťáka, Sama, Jany, Škopyho (v 19:00 střídán Šaolínem), Vendy (v 19:00 střídána Alíkem), Evy a Marty

Klokan