TOPlist

22. 4 . 2006

Bílinská Fontána


Na mapě našich vystoupení přibyla další tečka. A na mapě našich životů nové zážitky. Tentokrát jsme náš vozový park přemístili od Prahy severozápadně do zhruba šestnáctitisícového města Bílina. Odehrávalo se zde předkolo festivalu Babí léto na Kyselce, který se koná začátkem září v areálu koupaliště. Zúčastnilo se zhruba 17 kapel ze vzdáleného i blízkého okolí. Dvě kapely vybrala porota, ve které mimo jiné seděl i Pavel Zajíc z Nezmarů a jednu kapelu nominovaly hlasy diváků. Vše se odehrávalo v Kulturním domě Fontána uprostřed nemalého sídliště. A Hluboké nedorozumění to prožívalo zase jednou trošku hekticky:-)

Láďa na poslední chvíli zjistil, že má na víkend tolik práce, že se zvládne tak akorát zúčastnit. Škopy na tom byl podobně. Já a Klokan jsme pobyli až do nedělního poledne. Na místo jsme přijeli s předstihem, protože na dvanáctou bylo plánováno losování kapel. Chtěli jsme stihnout před zahájením ještě oběd, což se nám nepodařilo především proto, že má šikovná ruka z pytlíku vytáhla "startovní" číslo 3, které se tentokrát rovnalo hodnotě čísla 1. To proto, že první dvě kapely byly určeny předem. Jednalo se o místní seskupení a předejít se tak mělo případným problémům s pozdějším dojezdem muzikantů ze vzdálenějších částí naší vlasti. Tento pořadatelský počin jsme přijali opravdu s povděkem, protože nelze pochybovat o tom, že bych vytáhla jedničku, kdyby mezi čísly byla8-) Láďa se Škopym dorazili tak akorát včas, abychom se stihli rozehrát a už jsme postávali v předsálí připraveni na všechno:-)

Tentokrát se nám moc nepovedlo nastavit si na pódiu ideální zvuk, což trochu poznamenalo náš výkon. Alespoň my jsme to tak cítili. Reakce zvenčí byly ale vesměs pozitivní, takže jsme se nijak nehroutili. A musím také říct, že na brzký čas našeho vystoupení nezel sál rozhodně prázdnotou a diváci o sobě dávali vědět, což bylo příjemné. Došlo i na nedorozumění s malým "m". Z internetových stránek jsme vyčetli, že se budou hrát 4 písničky, ale maximálně dvacet minut. Je to obvykle formulované pravidlo, které znemožní instrumentálně zručným a nadšeným kapelám okupovat pódium čas delší, než je pro tento typ akce vhodné. Jenže naše čtyři písničky zabraly zhruba 10 minut, protože jsme do toho šli s nadšením a vervou:-) Chtěli jsme zmizet z pódia, abychom to nezdržovali, přeci jen naše "soutěžní" zkušenosti jsou již značně bohaté. Pořadatelé nás ale s milým úsměvem vyzvali, abychom si užili celých svých 20 minut slávy:-) To nás trošku rozhodilo a donutilo zaimprovizovat. Přesto mi tato nenadálá část našeho vystoupení přišla uvolněnější, než ta, na kterou jsme byli připraveni. To je ale o nás všeobecně známo, že na těchto "soutěžních" akcích z nás obvykle nic úžasného nevypadne ( i když světlé výjimky jsou, proto se nevzdáváme:-).

Tím, že jsme odehráli takhle brzo, mohli se kluci vydat na zpáteční cestu a my s Klokanem užívat dne bez rozhlížení vpravo či vlevo. Asi ve tři jsme se konečně naobědvali v nedaleké pizzerii a pak se různě potloukali v přísálí nebo v hledišti. Z kapel, které jsme slyšela, se mi jednoznačně nejvíc líbili Bob a bobci, kteří také získali nejvíce hlasů od diváků. Porota pro zářijový festival vybrala BG Bazar a Zvláštní zóny. Pomyslnou třešničkou na dortu bylo vystoupení Nezmarů, co by hostů celého předkola. Tuhle třešničku můžu i dvakrát do měsíce, čímž narážím na tu náhodu, že Nezmaři byli hosty předkola Trampské Porty v Kolíně začátkem dubna, kde jsme se taktéž vyskytli:-)

A co bylo pak? Sejšn do hluboké noci, kde jsem si především skvěle zazpívala s holkama od Bobů a Bobků. Jen mě zarazila "Bobkyně" Lenka, když konstatovala, že mi to zpívání s babama určitě chybí. Až do té chvíle mě to nenapadlo, nicméně už se těším na další příležitosti, které jistě léto přinese. Bílina byla příjemným předvojem letních festivalů, po kterých už hladovíme:-) Než ale vyrazíme ven, rozloučíme se s klubovou sezónou 18. května v Trojické po boku s Epy de myí...

Elka
zpět

Pokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)