Nedorozumění na Zahradě

23.4.2001
Další fotografie

Máme za sebou další nedorozumění. Tentokrát nás potkalo 9.dubna v Divadle za plotem v Bohnicích, kde se konal středočeský konkurz Zahrada 2001. A nyní zde přinášíme zprávu o této akci.

Zatímco na předchozích akcích jsme se všichni setkávali těmi nejsložitějšími cestami, zde nastala změna. V Bohnicích jsme se sešli bez problémů, zato jsme však nebyli všichni. Chyběl nám Sam, který od neděle bojoval s bolavými zuby. A my bojovali s tím, abychom se to dozvěděli. Většinu času totiž prý prospal pod prášku, a tak jsme celou situaci zjistili až v pondělí po obědě.

V Divadle za plotem jsme byli první příchozí kapelou a tak ná po seznámení hlavní pořadatel a uvaděč Pavel Rada nasměroval do prázdného vedlejšího sálu určeného jako šatna. Bohužel se velmi brzy dostavili i další účinkující a my si pro zkoušení raději vybrali prostor před divadlem, kde jsme si pro rozehrání trochu zajamovali.

Koncert samotný odpovídal zhruba úrovni a stylu krajské Trampské porty. Jen ozvučení bylo o poznání lepší, než jsme zažili v Komárově. Lišák Pája se za pultem snažil co mohl a my se po dlouhé době slyšeli z odposlechů právě tak, jak bylo třeba. Ocenili jsme i snahu vytáhnout sólující nástroj, ale to u nás byl neřešitelný úkol, protože naše sóla jsou obvykle krátká a těžko předvídatelná i pro nás. První tři písně se nám poměrně i vydařily a měli jsme z toho takovou radost, že jsme totálně zbodali píseň poslední a nejlehčí. Celkově jsme však byli spokojeni.

Bohužel jsem neviděl všechny další kapely, takže může jen shrnout to, co jsem viděl: Suroví kocouři byli spíše než suroví syroví, Trapas již standardně dobrý, Grass Cocktail jsem viděl jen částečně a zdál se mi zajímavý, ale chtělo by to víc života. Z doslechu vím, že velmi dobrý výkon podal Jitrocel, i když ho pravděpodobně spíše poškodil chvalozpěv uvádějícího Pavla Rady před vystoupením. Další kapely jsem prožil v zákulisí při vzpomínání na naše vlastní písně.

Veselou historku jsme zažili asi tři čtvrtě hodiny před našim vystoupením, když před námi měly hrát ještě dvě kapely. Do šatny, kde jsem v tu chvíli byl s Pavlem a Láďou vběhl Pavel Rada a ptal se, zda jsme Nádraží. Po naší záporné odpovědí tedy zkusil otázku: "Jste Labyrint?". Odpověděli jsme, že v našem případě se jedná o Hluboké nedorozumění. Pak nám Pavel řekl, že to nevadí a máme jít hrát po právě účinkují kapele, neboť obě naše předskupiny nemůže najít. Jednu nenašel a druhá prý ještě nepřijela. Letěli jsme tedy pro Janu, která seděla v sále. Když jsme ji zpravili o situaci, nejdřív se vyděsila a pak zarazila, protože podle ní je Nádraží je podle ní hned před sálem (absurdní kombinace slov že?). Poslali jsme jí tedy, ať tento objev sdělí P.Radovi a těšili se, že se můžeme ještě pár minut klidně připravovat. Během vystoupení Nádraží jsme se přesunuli do zákulisí a tam, světe div se, spokojeně zkoušel Labyrint (byl zde od počátku koncertu). Tak jsme pořadatelům našli dvě kapely a vyřešil největší hluboké nedorozumění celého koncertu.

Porotu tvořil za FC pouze Tomáš Hrubý (Jupp se omluvil). Jeho hodnocení nás spíše potěšilo - kladně ohodnotil to, v co jsme doufali a záporně to, o čem jsme tušili (tvrdíme o sobě více kladného).

Po schůzce s porotcem jsme si chtěli ještě s dalšími lidmi chvíli zahrát. Přitom mě překvapil pořádající Pavel Rada. Nejprve nás vykázal z velkého sálu šatny, kde jsme ho rušili při hovoru s dalšími třemi lidmi. Šli jsme tedy z dalšími asi 12 lidmi do předsálí, kde se hrálo taky dobře. Nejvíce nás však překvapil, když kolem desáté kolem během písničky proběhl se slovy: "Končíme, musím zamknout.". Naši prosbu o poslední song tvrdě odrazil. Sbalili jsme se tedy a šli. Na tom, že chce někdo zavírat, není nic podivného. Překvapivý je však rezolutní tón, který bych nečekal obzvláště od člověka, kterého jsem považoval za zastánce nevázaného hraní. K tomuto názoru jsem dospěl díky festivalu IF Jam, který P.Rada pořádá. Nebo je mu po chutí jen takový jam, který sám organizuje? Nevím, každopádně to byla překvapivá tečka za jinak pěkným večerem, který byl povedený jak po stránce hudební, tak i z velké části po stránce organizační. Ale doufám, že šlo jen o další naše hluboké nedorozumění.


----

Stalo se 9.4.2001 za přítomnosti: Klokana, Jepťáka, Jany, Škopyho a dalších skupin, pořadatelů a diváků

Klokan