TOPlist

Opět na BG scéně

6.5.2003

Další fotografie

6. května jsme se opět po třech nedělích potkali s GrassCoctailem. Po Muzice, kam jsme je pozvali jako hosty, jsme tentokrát vystoupili v opačných rolích ve smíchovském klubu CI-5. Od přijetí pozvání nás neodradil ani fakt, že jde spíše o country a bluegrassovou scénu. Koneckonců musíme trénovat. Přesně za měsíc totiž hrajeme opět po roce na BG festivalu Řenčovská pila.

Elka si ten den odbyla jednu soukromou premiéru už přen koncertem. Do Prahy totiž přijela novým vozem rčeným Kvído. Vše se vydařilo a tak úspěšně přistála před mým domem, odkud jsme už dále pokračovali Oloušem.V CIčku jsme byli všichni v sedm, a tak jsme si ještě v klidu popovídali.

Na scéně se nejprve představila hlavní kapela večera GrassCoctail. Je to trochu netradiční pořadí, ale bylo to opravdu tak. Každopádně předvedli příjemný koncert a musím říci, že je to kapela, která mě s přibývajícími koncerty oslovuje stále víc. V jedné písni si s nimi navíc zahrála na buben i naše Elka. Škopymu bylo ale líto, že nebyl vyzván on, a tak se chopil na zemi položené dopravní značky "zákaz tance", postavil se po bok Elišky a velice "citlivě" jí rytmicky doplňoval - krásný umělecký zážitek. HN prostě vleze všude ;-).

Druhým vystupujícím večera byl Petr Hubacz, který přijel i s klávesistou své skupiny Prsten. I jeho blok plný melodických a přímočarých písní byl přijat asi 25tihlavým obecenstvem s povděkem a před námi byl nelehký úkol celý koncert uzavřít.

Hned na začátku došlo k drobnému nedorozumění, když se zvukový technik kdesi zapomněl a nám chyběly na pódiu 3 mikrofony. Chvíli čekání jsme si zkrátili lehkými nástrojovými improvizacemi a náměty. Asi po 10 minutách bylo ale nakonec vše připraveno. Za svou osobu musím říci, že jsem byl s výsledkem tentokrát poměrně spokojen, i když by se dost drobných nedostatků určitě našlo. Navíc měl náš blok úspěch i u diváků, takže jsme si dali i pár přídavků.

Po skončení koncertu se nám ještě nechtělo úplně vyklidit pozice, a tak jsme si ještě střihli i s ostatními pár písniček u stolů. Kolem půlnoci jsem klub opouštěli definitivně. A protože jsem si dal pivo, měli jsme na cestu do Nuslí s Elkou dvě možnosti. Buď se dopravíme hromadnou dopravou nebo s Eliška seznámí s řízením Olouše. Nakonec vyhrála dobrodružnější varianta, a tak jsme za chvíli startovali. Ještě k nám do vozu přisedl kamarád Kuba, který chtěl převézt přes řeku na Nové Město. První kilometr se nesl opravdu v seznamovacím duchu, a tak Elka blikala v poměrně nepředpokládaných chvílích a alespoň jedno auto jsme tak asi i trochu zmátli. Když jsme se blížili k prvnímu Vltavskému mostu, Kuba najednou změnil své stanovisko a požádal nás, abych mu zastavili, že by se rád prošel přes řeku na čerstvém vzduchu. Že by ho dvojice Olouš-Elka trochu vystrašila ;-) ? Každopádně se pak už oboustranná spolupráce nesla v přátelském duchu, a tak jsme v pohodě dojeli až do Nuslí, kde si Eliška osedlala opět svého přeci jen známějšího Kvída.

V CI-5 se nám hrálo dobře, byla tam moc příjemná atmosféra. Přesto se ale už těšíme především na venkovní festivaly. Ještě předtím se však pro jaro rozloučíme 15. května s Muzikou. Na tuto rozlučku jsme si pozvali moc fajn kapelu Návštěva z Opatovic. Přijďte nás také navštívit… ;-)

----

Toto vše se odehrávalo 6.5.2003 především za účasti HN, GrassCocktailu, Petra Hubacze a dalších

Klokan