TOPlist

13. - 14. 8. 2005

Kocábka až do rána


Po návratu z Telče jsme se v Praze jen otočili a už se zas jelo na východ. Tentokrát to bylo ale jen něco málo přes 50km do Kutné Hory. Ve čtvrt na dvě jsme se v ní všichni potkali u vchodu do parku pod Vlašským dvorem, kde se konal festival Kutnohorská kocábka.

Udělali jsme si jen krátkou rozehrávačku. Na nějaké větší akce čas nebyl, protože před třetí jsme už měli zaujmout své pozice na pódiu. A tak se i stalo. V hledišti a kolem něj bylo něco kolem 200 lidí. Po krátkém nazvučení jsme jim naservírovali třičtvrtěhodinu "HNhitů". Pokud se těšíte na nějaké pikantnosti z vystoupení, máte smůlu. Vše proběhlo v obvyklém rámci. Snad jen diváci reagovali poměrně vlažně, což nás trochu mrzelo. Ne jinak tomu ale bylo i u většiny dalších vystupujících, a tak jsme si nepřipadali zas nijak zatraceni.

Navíc nás rychle dohnal hlad, protože jsme nestihli ani pořádný oběd, a tak jsme rychle přesměrovali své myšlenky k vyhledání vhodné restaurace. To už nás opustil ale Škopy, který si to mířil zpátky za rodinou. Kamarádka Jitka nás pro tento fest přejmenovala na Lepru, protože prý z nás odpadávají kousky. Po obědě odjela totiž domů i Elka. Přiznám se, že i já jsem měl trochu zaječí úmysly, protože za poslední dva týdny už mi hlavou létala opravdu velká hejna tónů. Nakonec měla ale přesvědčila zpráva o chystaném večerním jamu, na kterém se začal domlouvat Jepťák s Honzou Rothem z kapely Wyrton.

A dobrá věc se podařila. V první hospodě nás sice nechtěli, ale v té druhé už ano. Dorazili například ještě kamarádi z bývalé kapely Návštěva, přidal se i Donald (organizátor našeho oblíbeného Jablonského Medvídka) a po svém vystoupení došla i "delegace" Bafala s Braxou v čele. Celé jam komando přežilo i přesun do další restaurace, a tak se nakonec končilo až chvíli před čtvrtou ranní. Byla to moc fajn akce, i když stejně určitě nemohu nazvat přicházející neděli :-[ Ale hold i ta únava k festivalům jaksi patří a moc už si jich letos neužijem, tak proč se jí bránit 8-)

Ten poslední čistě prázdninový fest nás čeká v Elčině rodné Zruči nad Sázavou, a tak je jasné, kdo vám o něm něco napíše ;-)

Klokan
zpět

Pokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)