TOPlist

Z Krakova přes Neshville na Letnou

9. 6. 2004

Původně jsme jako obvykle chtěli zakončit letošní klubovou sezónu už v květnu. Jenže se objevila zajímavá nabídka hraní a navíc v daném termínu mohla přijet i kapela Falešná karta, kterou vždycky rádi vidíme, a tak nebylo co řešit. Zkrátka 9. června se uskutečnil společný koncert HN a FK v KD Krakov v pražských Bohnicích.

Ještě ve čtvrt na sedm (tedy 45min) před startem ale koncertu nic moc nenasvědčovalo. Zvukař Pája Lišák Jindrák sice měl svědomitě už dávno postavený aparát, ale v tu chvíli seděl před blízkou hospodou s jediným přítomným účinkujícím - Jepťákem. V tu dobu jsem už ale právě brzdil (úspěšně) opodál a se mnou se vezla i Elka. Kolem půl sedmé se objevili i Falešňáci a v patách jim byl náš Škopy. Takže nakonec vše bylo komplet. Pořadatelé se o nás vzorně postarali, a tak jsme měli i pohodovou přípravu. Jen zvukovku jsme z nedostatku času odložili až na pauzu.

Začínala totiž Falešná karta. V sále sedělo kolem 25 diváků, postupem času se jejich počet možná vyšplhal ke třicítce. To byl na zdejší poměry docela slušný počet. Falešňáci to příjemně rozjeli a než jsme se nadáli, byly tu přídavky a přestávka. Naše vystoupení bylo poměrně zvláštní. Jak jsme se dozvěděli, bylo tentokrát slyšet poměrně dost drobných nepřesností, ale na druhou stranu to prý vyznělo nadprůměrně pohodově. Tak nevím, lépe vám to asi nepodám, měli jste tam být ;-). Každopádně musím potvrdit, že velmi dobře fungovala komunikace mezi pódiem a diváky. Dokonce došlo až na nečekaný počet čtyřech přídavků, a tak i na dlouho nehrané písně.

Koncert skončil a většina osazenstva (muzikantského i diváckého) se přesunula do blízké hospody Neshville. Tam se rozjel opravdu povedený jam (jakoby to nebylo jen pár dnů od společně prajamované noci na pardubickém Slunovratu). Písnička letěla za písní, z přidružené herny co chvíli vycházeli lidé zvědavě okukovat, co se to děje, ale úderem jedenácté přišla zavíračka, a tak se končilo.

Vlastně ne. Většina Falešné karty a půlka HN sice už odjela, ale já, Jepťák, Jim a asi sedm dalších lidí jsme nasedli do aut, která vyrazila na Letnou. Dorazili jsme až kousek od "legendárního" pražského metronomu (chcete-li kyvadla) a tam se pokračovalo s hraním až do rána. Občas sice sprchlo, ale to nám nevadilo. Ne že bychom si užívali romantického zpívání v dešti, ale zalezli jsme pod střechu jedné hospodské zahrádky.

Zkrátka a dobře, bylo dobře. Klubová sezóna byla zakončena důstojně příjemným koncertem a pořádným jamem. Dokonce jsme ten den absolvovali v podstatě mezinárodní trasu Krakov-Neshville-Letná. Teď už ale hurá do léta a na festivaly :-).

Klokan
zpět

Pokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)