TOPlist

Návrat do Muziky

30. 1. 2003
Další fotografie

Z nového roku se pozvolna odloupl první měsíc. Hluboké nedorozumění jej strávilo částečně pokračováním v nahrávání nového Dema a částečně v posteli. Začala jsem to já, když jsem Vánoce, Silvestr i první letošní vystoupení v Balbínově poetické hospůdce sice statečně probojovala, ale dlouhotrvající potíže můj organismus už nehodlal déle snášet. Během mé rekonvalescence, den před vystoupením se skupinou Naspěch, jejíž pozvání jsme přijali, vyletěla Jepťákovi horečka až do mraků a já mohla vzdát své plány o nenápadném průletu Prahou. Zrušení koncertu nás moc mrzelo, nejen proto, že z našeho přechodného bydliště u Klokana to bylo sotva pár metrů. Tuším, že to bylo první odvolané vystoupení v historii kapely. Do této doby se s takovou situací nadpoloviční většina souboru vždy poprala. Ovšem označení "nadpoloviční většina" v tomto případě bohužel neplatilo.

Jen co jsme se my dva dali dohromady, začal pokašlávat Škopy a došlo to až tak daleko, že mu byl diagnostikován zánět průdušek. Přesto to 30. ledna již nebylo tak zlé, aby se nezúčastnil po delší odmlce prvního Nedorozumění na naší domovské scéně ve Velehradské ulici na Žižkově. Po té, co Krušovickou Music hospodu ovládly automaty, změnila svého majitele právě včas, abychom zde zahájili pravidelné čtvrteční večery již od ledna.

Ačkoliv den předtím byla dálnice D1 směrem na Prahu a koneckonců i zpět v jednom kuse ucpaná v důsledku dopravních nehod a ještě ráno se na Zruč snášely sněhové vločky, odpoledne svítilo slunce a napadlý sníh se proměnil v kaluže. Cesta proběhla nad očekávání hladce, pouze jsem byla nucena dojít k závěru, že je fajn, když stěrače stírají, ale je to naprosto k ničemu, když odstřikovače nestříkají. Alespoň v hustém provozu na vlhké silnici 8-)) I přes drobný defekt, který se vytvořil na předním skle vozidla, jsem nezvykle brzy zaparkovala na Chodově.

V Muzice jsem byla první, ale netrvalo dlouho a dorazili i ostatní členové. Škopy odtušil, že je mu celkem fajn a Klokan, který nezůstal pozadu a v onom týdnu se již také léčil z nachlazení, vypadal, že také ještě vydrží.

Naším hostem měla být mimo jiné i Bohnická hudebně unikátní kapela ( BHUK ), ale ta svou účast pro jistotu odvolala už týden předem. Jak jinak, než kvůli ochoření jednoho z členů. A tak večer zahájila další pozvaná skupina Negativ. Sice měli z počátku trochu potíže se zvukem, ale úsměv z tváří jim nezmizel ani na chvilku. Druhá polovina vystoupení už zněla pěkně vyrovnaně a posluchači pozorně naslouchali.

Co se nás týče, nevyvarovali jsme se nějaké té chybě, ale na to, že jsme celý leden prostonali a polovina z nás nebyla zdaleka fit, to snad nebylo tak zlé. Na zvukově ne zrovna vhodné prostředí si budeme muset zase trošku zvyknout. Hodnocení spokojenosti s Muzikou po odloučení a výměně majitelů ponechám na dobu pozdější, na závěry je ještě čas. Prostředí se vlastně vůbec nezměnilo, jen k inventáři přibyli dva nádherní zlatí retrívři, kteří se rádi mazlí s každým a za každých okolností;-)

Po skončení se samozřejmě pokračovalo ve zpěvu a hraní ( i když piáno nám bylo po první písničce zatrženoL ), ale já asi po pěti úvodních osvědčených hitech odfrčela směrem k domovu. I tak bylo ráno neveselé…

Doufejme, že Klokan právě završuje naše Horlivé Nemoci, neboť mu doktor v krku našel nějakou "neplechu" a zakázal mu načas zpívat. Dlouho to snad ale trvat nebude, proto již teď 8. 2. nás čeká výlet do Březových hor na Příbramský Huntík.


----

Stalo se 30. 1. 2003 za přítomnosti HN, Negativu, Lenky za zvuk. pultem a dalších lidí

Elka