TOPlist

Veselé loučení

15. května 2003

Nadešel třetí čtvrtek v měsíci. Nadešel den našeho pravidelného setkávání se v Muzice na Žižkově. Nadešel den prošpikovaný nedorozuměním skrz na skrz:-)

Právě, když bylo na čase vyrazit ze Zruče směr Praha, spustila se taková bouře a krupobití, že jsem se s Oplem Kvídem jen stěží plazila do kopců. Stěrače ani větráky nestíhaly. V duchu jsem klela a obávala se situace na dálnici. Tam ale naštěstí ani nekáplo. Dešťový mrak se držel "jen" nad naším údolím, a tak jsem Jarrety plnící auto po okraj svými písničkami pouštěla přiotevřeným oknem do slunečních paprsků...

V Nuslích jsem byla zanedlouho a opět marně hledala místo pro parkování. Povedlo se a pohled na hodinky napověděl, že buď počkám na kluky a svezu se do Muziky s nimi autem, nebo vyrazím na metro a budu tam zhruba tak stejně. Zavolala jsem tedy Klokanovi, jaká je situace a ten mě ubezpečil, ať klidně počkám. Tak jsem klidně čekala. Ovšem jen do doby, než zpoždění přesáhlo čtvrthodinu. Po půlhodině jsem už měla na chodníku vyšlapanou cestičku a tik v pravém oku8-) (pozn.Klokan: Já měl v tu dobu tik v obou očích neb jsme s Jepťákem zakotvili s autem plným zvukové aparatury v koloně na Strahově. Ten den zkrátka byl střed Prahy jedním velkým parkovištěm… )

Mezitím jsem se totiž zkontaktovala s kapelou Návštěva, která byla ten večer naším hostem. SMSkla jsem jim o našem zpoždění a navigovala je Muzikou směrem k baru. Stačí se přeci jen ohlásit a pak je klub jen jejich. Jenže ouha, telefonát zpět oznámil, že u baru o žádném koncertu nevědí. Je sice fakt, že došlo počátkem měsíce k dezinformaci některých z nás a pro "hraní" byl chvíli prezentován datum o týden pozdější, ale v Muzice se to údajně dohodlo správně. Jak se tak snažím tohle nedorozumění vysvětlit, zjišťuji, že tomu sama nerozumím ještě dnes :-) (Možná něco naznačuje ztráta počítače majitele Muziky, kde měl všechno uloženo a absence standardní obsluhy toho času ležící na popáleninách. Ani s jednou nepříjemností však opravdu HN nemá nic společného…) Nicméně, Muzika byla naštěstí ten večer volná, takže uspořádání koncertu nic nebránilo. Viníka jsme pro jistotu ani nehledali a já jsem si dala uklidňující kolečko kolem bloku a přilehlých dopravních tepen 8-). To už se ale zvučila pozvaná kapela, aparát jsme totiž postavili snad v rekordním čase;-)

O Návštěvě už jste si mohli přečíst v reportážích z našich soutěžních klání. Vlastně jsme se s nimi potkali již téměř před rokem na Kutnohorské kocábce, kde se s nimi báječně jamovalo. A na to my slyšíme;-) Dvě kytary, kontrabas, flétna a rytmika na vás z pódia valí energický folk. Sbory jako hrom a má noha neposedně si celý jejich koncert poklepávající do rytmu mě přesvědčili, že tahle kapela je mi sympatická a jejich muzika mě oslovuje. Ze začátku se sice trochu prali se zvukem ( což ale my také ), takže bych byla uvítala trochu víc dynamiky. Nicméně publikum, které i díky počátečním zmatkům nakonec splňovalo optimální početní normu, bylo spokojené a doufám, že Návštěva také. Pak jsme nastoupili my a naposledy naplnili Muziku řadou písniček od Opilecké po Znamení řádu sedmi vran. Hrálo se nám věru vcelku dobře a došlo, stejně jako u Návštěvy, na přídavky. Naposledy také zazněl Muzikou jam, kterého jsem se zúčastnila až do posledního metra. O legraci nebylo nouze a o písničky už vůbec ne:-) Poslední večer se vydařil i pod palbou nedorozumění:-)

Ovšem to slůvko "poslední" není míněno ve vší definitivnosti, kterou tento výraz nabízí. Od následujícího víkendu totiž vyrážíme na předlouhou víkendovou "šňůru" festivalů a festiválků a doufáme, že se s Vámi budeme potkávat tam. Tím prvním bude Kolínský ostrov, kde si doufejme vynahradíme jamování s Návštěvou, neboť Muziku většina opustila poměrně brzy. Jak už to bohužel následující pracovní den žádal.

Poslední klubové hraní pro jaro a léto nás čeká v Trojické 5. 6., kam si nás pozvala Sekvoj.

Jak to bude s Muzikou i s námi na podzim Vám dáme včas vědět, teď ale hurrá na amfíky, louky, náměstí či kamkoliv, kam jen ctěná libost:-))

----

Toto vše se odehrávalo 15. 5. 2003 především za účasti HN, Návštěvy, Lenky a dalších

Elka