Poslední letošní Muzika

Další fotografie

...ne že bychom už letos nesáhli na kytary, ale koncert/jamový večer v restauraci Muzika jsme letos spolu s Isarou absolvovali naposledy. Stalo se tak 6. prosince a zde je krátký sestřih celého dění, dopředu však prozradím, že k velkým nedorozumění tentokrát nedošlo...

Po zkušenosti z předchozího listopadového dvouhodinového přípravného maratonu, jsme tentokrát vpadli do Muziky už chvíli po šesté. Jistě k této časné hodině přispěla i skutečnost, že jsme pro jistotu po stížnostech z minulého měsíce nenechali ten den řídit ani jednu z našich zpěvaček. Isaru v Muzice zatím zastupovala pouze Lenka, která právě stěhovala aparaturu. Protože jsme slušně vychování, nenechali jsme jí v tom dlouho samotnou a přiložili ruce k bednám.

Bohužel (pro čtenáře) ze stavení a ozvučení tentokrát nevyplynula naštěstí (pro nás) žádná "veselá" příhoda, a tak jsme byli kolem půl osmé skutečně připraveni začít. Přesto však aura Hlubokého nedorozumění nakonec zapůsobila, a tak Isara vyhlásila všude začátek na osmou. Počkali jsme tedy, až dojdou i diváci, kteří počítali s pozdějším začátkem.

Naše vystoupení se neslo v duchu beta písní. Pro neinformatiky uvádím, že jako beta se uvádějí verze programů, které už fungují, ale ne tak úplně. A právě v této fázi se nacházejí naše nové písně, které jsme vymýšleli na nedávném soustředění. Nakonec nám to nedalo a do koncertu jsme jich zařadili ze sedmi rovnou pět. Očekával jsem tedy řadu tragikomických situací, ale kromě jednoho nesrovnaného nástupu se vzhledem k diváků nic zvláštního nedělo. (o občas vypadlých textech jsme věděli jen my). Samozřejmě, že souhru i sbory ještě čeká dohlazení, ale přesto byly novinky přijaty velice příznivě. A to jsme ještě zapomněli vybrat píseň pro eventuální přídavek (tentokrát jsme ho opravdu nečekali), a tak jsme nakonec vytáhli ještě šestou novinku. I ta se poměrně vydařila, a tak jsme mohli slézat z pódia docela spokojení.

Až dole jsme však zjistili, že nové písničky trvají v průměru déle, než ty staré, a tak jsme trochu přetáhli. Na to doplatila Isara, která nastoupila opět se svým folkrokem s velmi pěknými sbory. V některý úsecích vystoupení však hlasitost narůstala do až nepříjemné úrovně. Chvíli po desáté se objevil u baru nesmělý starý muž, který si evidentně nešel poslechnout pěknou muziku. Jeho hlavním záměrem bylo naopak upozornit, že udeřila hodina klidu a nájemníky v blízkých bytech už nebaví pohled na rytmicky nadskakující hrnky. Nedalo se nic dělat. Isara tedy dala poslední píseň a ještě k tomu přídavek a koncert byl u konce. Je jasné, že se příště bude opět začínat o půl osmé.

Po koncertě začal jako obvykle jam, který se opět vydařil. Tentokrát se kromě folkových písniček objevilo také více blues a rocku. Kolem jedné hodiny přibylo do Muziky jakési keltsky zaměřené hudební těleso. Nám už pomalu docházel dech a tak jsme se nechali ochotně vystřídat. Obzvláště houslistka nás zaujala (samozřejmě hudebně). Odcházeli jsme kolem půl druhé. Jepťák všechny pozůstalé naložil do své dodávky na mražené zboží (připadal jsem si jak mražený sleď) a rozvozil je po Praze. Aby byl pocit nás, kteří jsme cestovali v chladící skříni dokonalý, občas nám tam trochu zafoukal :\\.

Kolem půl třetí jsme už spokojeně uléhali a těšili se na necelých pět hodin sladkého spánku.

…Mimochodem, s Isarou jsme se dohodli, že další společné hraní v Muzice budeme organizovat jednou za dva měsíce. V lichých měsících si budeme zvát své vlastní hosty. První společný koncert s isarou tedy předběžně připadá na 7.2.2002. V lednu ale o nic nemusíte přijít. Standardním termínem by byl sice třetí leden, ale tak brzy po Novém roce by soudný člověk jam nedělal. Proto jsme se dohodli, že klasický koncert necháme až na únor. V lednu se však v Muzice bude konat Folktime oslava 100 000 návštěvníků stránek internetového časopisu www.folktime.cz. Zde samozřejmě nemůžeme s HN chybět. Podrobnější informace ještě včas dodáme….
----

Stalo se v Praze dne 6.12.2001 za účasti Hlubokého nedorozumění, Isary, mistra provianťáka, mistra fotografa, štamgastů a personálu Muziky a řady přihlížejících a připíjejících...

Klokan