TOPlist

Noc a den v rukou Falešné karty

3. - 4. 5. 2003

První květnový víkend jsme přijali pozvání Falešné karty na křest jejich prvního CD Kamarádům... Vše se odehrálo v Nedvědicích pod Pernštejnem a mělo to grády. To vám teda povím:-)

V sobotu ráno kluci vyrazili z Prahy pro Škopyho na chalupu v Opolánkách a já ze Zruče, aby jsme se šťastně shledali v Kutné Hoře na nádraží. Cesta zvesela ubíhala, slunce příjemně hřálo a vládla taková ta neuchopitelná pohoda. Vidina festivalů, sejšnů a různých setkání s námi dělá divy;-)

V Nedvědicích jsme podnikli ukázkovou okružní jízdu, až jsme nakonec šťastně zaparkovali u sokolovny, kde už "Falešňáci" všechno připravovali. Seznámili jsme se a kluci nás přivítali "jablíčky". Ovšem nenechte se zmýlit přestavou, že nám ti čtyři týpci vyšli vstříc s košem plným červených jablek. Popravdě se jednalo o jablkového Jelcina, což nás koneckonců ani trochu nepohoršilo:-)

Do začátku zbývalo ještě spoustu času, takže jsme vyrazili na oběd a vzápětí jsme se vrhli na zkoušení. Přeci jen jsme se 14 dní neviděli. Odpoledne se zatím přehouplo do své druhé půlky a začátek se rychle blížil.

O úvod se třemi písničkami postarala organizující Falešná karta. Po nich vystoupil písničkář, jehož jméno mi bohužel v hlavě neuvízlo. To už jsme se totiž připravovali na vlastní vystoupení. Půlhodinku jsme vyplnili starými i novými kousky. Sál byl téměř naplněn a diváci reagovali příjemně. Nám se sice na pódiu trochu ztrácely nástroje z odposlechů, ale jinak jsem z toho neměla špatný pocit ( dokonce jsme se později dozvěděli, že na "pražáky" to bylo docela dobrý 8-)). Po nás vystoupil Šaolín, se kterým jsme si z hlediště rádi zabroukali.

Dalším hostem byla kapela ze Slovenska, která si říká Letokruhy. Za svoje vystoupení sklidili zasloužený aplaus. Energická a technicky vyspělá muzika šlapala jako hodinky. Na Lucii Faltýnkovou jsem byla zvědavá. Čítám o ní samou chválu. První písnička mi bohužel utekla. Druhá ( Tears in heaven ) mě posadila na zadek. Sytý a na její věk velmi zvládnutý hlas, k tomu adekvátně zahraná kytara. Velmi vystihla náladu písničky. Třetí - Nikdo jiný než jsem já od Weekendu - mě vrátila zase zpátky na zem. Celkovému projevu by slušelo více pokory.

Po přestávce v programu pokračoval Vojta Kiďák Tomáško s Ríšou Melicharem. Publikum strávilo příjemnou hodinku s osvědčenými hity i novými písničkami. Večer začal pomalu gradovat. Tempo di vlak zahrálo výborně. Za ten rok, co jsem je neslyšela se posunuli zase kousek kupředu. Myslím, že potěšili ucho každého diváka. Zbytek večera pak patřil Falešné kartě. Měla jsem s nimi tu čest poprvé a příjemně mě překvapili. Čtyři mužské hlasy, ať už zněly unisono nebo rozkvétaly v pestrý vícehlas, mě spolehlivě přibily do sedačky. Obzvlášť jsem ocenila práci s dynamikou. Při křtu desky bylo spousta legrace a sem tam trošku zmatek, který ale působil přirozeně a vznikal pouze díky překvapením, kterými křtící fanclub Falešné karty své oblíbence zasypával. Po posledních čtyřech písničkách se rozpoutal jam nevídaných rozměrů. Sokolovnou zněl sbor většiny účinkujících i diváků a byla to radost poslouchat. Do role posluchače jsem se totiž víceméně pro ten večer vžila. Za to kluci drželi krok a hráli a hráli a hráli....Až když místnost prostoupilo denní světlo, šli jsme se uložit ke spánku. Milda z Falešné karty a náš Klokan vyluzovali tóny ještě krátce před sedmou ranní. To už jsem ale půl hodiny nevěděla o světě:-)

V deset hodin nás Škopy vzbudil nevím už jakou písní. Vím jen, že to nebylo šetrné8-) Vyhrabali jsme se ze spacáků a spolu s Šaolínem, Jaroošem, Amazonkou a Monikou vyrazili na hrad Pernštejn, který se tyčil nedaleko. Obhlédli jsme ho však pouze zvenku a prošli přístupná nádvoří. Měli jsme příliš málo času, ještě méně sil a obrovský hlad. Zapluli jsme na závěrečný oběd, který jsme zahájili báječnou česnečkou a vyrazili k domovům. Myslím, že tenhle víkend nám poskytl dobrý základ pro jamování na Folkovém kvítku, kam už se těšíme. Před tím si ale otestujeme bluegrassová prkna v CI5 na Smíchově:-)

----

Toto vše se odehrávalo 3. - 4. 5. 2003 především za účasti HN, Falešné karty, Moniky, Šaolína, Amazonky, Jarooše a dalších

Elka