TOPlist

Notování pod Vyšehradem

7. 1. 2004

Ani jsme se v novém roce ještě pořádně nezabydleli a už jsme se pustili rovnýma nohama do soutěžního klání. V P-klubu Trojická totiž už od podzimka roku loňského probíhají základní kola soutěže, která svou formou navazuje na dávné Písně dlouhejch cest. My jsme se měli utkat s Flokem, s Proti srsti a s Petrem Sedláčkem.

Co čert nechtěl, už od počátku týdne sužovala naši vlast sněhová kalamita. I v onu středu už od časného rána nepřetržitě sněžilo. Odpoledne jsem asi po půl hodině intenzivního snažení vyhrabala auto ze sněhu a probruslila rychlostí 30 km/hod. Zručí . Jak se naštěstí ukázalo, všude jinde bylo prohrnuto, takže jsem bez potíží a včas zaparkovala v Praze. Asi v šest jsme už i s Láďou vyrazili jeho škodovkou ( kterou na zimu oprášil ) směrem k Trojické. Po nánosech sněhu jsme klouzali ulicemi, ale Jepťák měl vůz pod kontrolou a naši důvěru taky;-)

Protože jsme byli na místě až příliš včas, zaskočili jsme ještě dolů do hospůdky a tam probrali Silvestra, neboť např. s Jepťákem jsme se vůbec o zimní dovolené nepotkali ( někteří ). Stihli jsme i zkoušku, při níž jsme zjistili, že to naše kapelové neprotnutí na konci roku nebylo dobrým tahem. Mezi čtyři soutěžní písničky jsme tedy pro jistotu nezařadili žádnou z absolutních novinek a před půl osmou se šli nazvučit. To se nám s menšími obtížemi podařilo.

V osm hodin vše začalo a klub byl příjemně naplněn. Zahajovala kapela Flok, kterou jsem vyslechla ještě v hledišti. Nějak zvlášť mě nezaujala, ale ani neurazila. Dívčí duo Proti srsti jsem slyšela jen z části. Příjemné melodie, hezky zazpívané. Petra Sedláčka jsem už poslouchala z boku pódia a i tak jsem si jeho vystoupení užila. Vtipné, milé a jasný postup do semifinále. Naše vystoupení se zrovna dvakrát nepovedlo. A když k tomu připočtu fakt, že do sálu téměř nebyly slyšet kytary, jak nám pak bylo některými diváky řečeno, byl výsledek jasný. Sami jsme se shodli na tom, že jako druhého semifinalistu by jsme zvolili dívčí duo Proti srsti. Tak se také stalo. My jsme si tedy alespoň obešlápli Trojickou a z čerstvých poznatků vyvodíme závěry pro náš vlastní koncert, který se odehraje právě v Trojické 15. ledna. Hostem bude duo Nestíháme a tak doufáme, že to všechno stihneme:-)

Elka
zpět fotky

Pokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)