TOPlist

Poslední a premiérová Ryba

20. 4. 2005

Tak jsme si dali naposledy před prázdninami rybu… vlastně Rybu, tedy ne vodního živočicha,ale koncert v klubu Rybanaruby. Ve středu 20. dubna jsme tak završili napěchovaný dubnový program.

Kolem sedmé jsme se spolehlivě sešli, což jsme jako úspěch zapili jedním oroseným rezkem značky Gambrinus a pak už začala příprava na koncert. Hlavní host večera Pavel Jim Macháček (jinak též basák skupiny Falešná Karta) seděl tou dobou ještě v autobusu. Operativně jsme tedy připravili pár našich písní hned na úvod a Jimovo vystoupení posunuli pro jistotu na půl devátou. A tak se i stalo. Krátce po osmé se Ryba asi z poloviny naplnila (cca 15 diváků) a začalo se.

Tenhle večer jsme si na sebe připravili pořádné sousto. Poprvé měla totiž zaznít čtveřice nových písní a další novinka se hrála teprve podruhé. V úvodu jsme ale vsadili víceméně na jistotu a zařadili jen jednu novinku. Pak už jsme se těšili na Jima. Ten nedávno dotočil CD a bylo to vidět. Písničky vyzněly opravdu pěkně a do Ryby se dobře hodily. Snad jen průvodní slovo mohlo být trošku kratší, ale právě vždy když jsem se mohl začít nudit, přišla obvykle další píseň. Samotné CD Jim ještě nepřivezl, ale měl jsem už možnost z něj většinu nahraných písní slyšet a poslouchaly se mi pěkně. Takže myslím, že půjde o povedenou písničkářskou prvotinu.

Po krátké pauze došlo i na prvotiny naše. Skoro v každé nové písni jsme spolehlivě sice zapomněli jedno až dvě slova, ale s výsledkem jsme byli spokojeni. Hlavně jsme chtěli zjistit, zda jsou na podiu hratelné a drží pohromadě. Nyní se můžeme tedy směli pustit do jejich pořádného nazkoušení 8-) a snad už na Slunovratu také nějakou z novinek zařadíme.

Vůbec nám bylo ten večer na pódiu fajn a vládla pohoda. K té jsme po vypnutí aparátu ještě přidali lehký sejšn. Kolem půlnoci jsme se postupně s Rybounaruby rozloučili a spokojeně se rozjeli k domovům. Doufáme, že se Rybě bude následující měsíce dobře plavat, abychom se do ní na podzim třeba zas mohli vrátit. Už v minulých reportážích jste se mohli dočíst, jak se těšíme na letní festivaly. A teď už se to opravdu blíží. Na začátek to ale bude pěkný nápor. V pátek 27.5. si zahrajeme u Děčína na Bezmezné Mezné a hned v sobotu pak na pardubickém Slunovratu a Kolínském ostrovu. Snad si hned při rozjezdu nezavaříme motory ;-)

Klokan
zpět

Pokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)