Salmovské tajné nedorozumění

Další fotografie

Rozhodli jsme se, že stručně zatím budeme referovat i o menších koncertech. Nyní předkládáme jeden z nich, který proběhl 12.6. v Salmovské literární kavárně.

Dohodli jsme se na společném vystoupení se skupinou Tajné Lodě, jejíž členy známe už z dřívějška z Prázdnin v Telči a jejich skupinu jsme zaregistrovali na letošním konkurzu Zahrada.

Tajné lodě koncert v 16:30 startovali. To bylo mé štěstí, protože jsem uvízl v zácpě dojel až o čtvrt hodiny později. Vystoupení lodí mě zaujalo svou sborovou vokální přímostí a slušnou vyspělostí (HN má co dohánět), a také písničkami. Asi polovina ze zahraných písní byla převzatá, a tak jsem slyšel v dobrém podání své oblíbence Marsyas a Kalandru.

Před půl šestou se na pódiu zjevilo Hluboké nedorozumění. Byl jsem na naše vystoupení opravdu zvědavý. Poprvé jsme vlastně hráli celý náš současný repertoár, takže asi čtyři písničky měly koncertní premiéru. Další dvě si ji odbyly před třemi dny na Mlejnské Zahradě a tři písničky jsme předělali den před vystoupení. Vím, že se to nedělá, ale vývoj písní je zatím poměrně překotný. Uvedené skutečnosti slibovaly mnoho variant výsledku.

Ten bych shrnul asi takto: Po lehce ztrémovaném začátku, kdy jsme začínali jednu píseň dvakrát a hlasy byly trochu nervózní, se rozvinul pohodový koncert. Nové i předělané písně jsme zvládli s drobnými chybami, ale průser to nebyl (hudební kritik by mi možná oponoval). Diváci se zdá se bavili a dočkali jsme se i opravdu nečekaného přídavku. V něm Jana hraje sólo na pytel, který má bouchnout. Za velkého napětí pytel nafoukla a…. ….těsně ho minula. Diváci se sesypali smíchy, kapela taky, takže poslední sloku jsme už jen dohráli a zazpívali si až refrén.

Celkově jsem byl spokojen, ale přesto kajícně slibuju, že to příště bude lepší.

Po koncertu jsme se i s tajnými lodníky přesunuli do hospody v Nuslích, kde se jamovalo do brzkých ranních hodin (cca 1:30). Ke slovu přišly písně od Daňka, Hop Tropu přes Nezmary, Bokomaru, Marsyas, Mišíka až k Pink Floyd a Visacímu zámku.

Bylo to skvělé, ale to ráno ……. ….ještě teď se mi zavíraj oči….. ….a to jedem za dva dny do Žlutic, kde bývá výborný oheň…..
----

Stalo se 12.6.2001 za přítomnosti Klokana, Jepťáka, Jany, Škopyho, Báry, Honzy, Evy, Tajných lodí a dalších

Klokan