TOPlist

Krátká zpráva z dlouhé cesty

23. 3. 2005

Dá se říct, že se poslední dobou Hluboké nedorozumění nenudí. Ani ještě nějakou dobu nebude. Soutěže a konkursy, koncerty, příprava nových písniček, které se urodily poslední únorový víkend během soustředění ... a tak dále, a tak dále. A je dobře, že s námi ten písničkový vlak pořád popojíždí. Ale umí také vykolejit, což se podle mě tak trošku stalo na naší poslední štaci za humny. Po výletu do Březových hor, kdy jsme si zahráli na Příbramském huntíku, jsme zamířili po dálnici rovnou za nosem a dojeli až do Brna. Díky naší cestovatelské zběhlosti a taky díky Tonymu, který se s námi svezl, jsme bez zaváhání zaparkovali přímo před klubem s příznačným názvem "Na cestě", ve kterém jsme měli hostovat v pořadu Stopy sešlapanejch bot.

Vstoupili jsme zvědavě do restaurace, která se během půl hodinky změnila v nevelký, ale útulný sál. Ten se do začátku koncertu zcela zaplnil. Už při prvním zapojení nástrojů jsme pochopili, že se zvukem to nebude tak jednoduché. Jeden menší odposlech měl s tím vším, co jsme vyluzovali, trochu problém. Ke konci našeho vystoupení už spíš jen zoufale praskal. Také jsme nebyli úplně připravení na vstupy, během kterých byly předčítány povídky v hantecu, což bylo pro diváky oživením a pro nás kromě toho i překvapením. V rychlosti jsme tak řešili, jakou písničku vypustit a pak se na pódiu navzájem trochu mátli. A to nám taky, jak se říká, shodilo lano. Takže ke konci už jsme spíš bojovali, než si užívali vystoupení. Snažili jsme se, nedat to znát a snad se to povedlo. Nicméně pocit z odvedeného výkonu jsme měli mizerný.

V načatém večeru pokračoval domácí FT Prim. Trochu mě překvapilo, že patří k těm kapelám, které nepřehlédnutelně vycházejí z Kamelotu. Nějak jsem si je v duchu zařadila někam jinam. Nicméně po prvních písničkách, kdy se upravil zvuk, bylo slyšet, že to FT Primu pěkně šlape, ladí a že si to užívají. V hledišti také měli spoustu fanoušků, včetně vlastních ratolestí, které se mohli vyřádit pod pódiem na měkkých polštářích.

Asi v polovině jejich vystoupení jsme se naložili do auta a vyrazili zpátky ku Praze. Zpáteční cesta proběhla v poklidu, až na clony mlhy, kterými jsme se co chvíli museli prokousávat.

Teď už náš vlak jede zase pevně po kolejích a jeho další ostrá aprílová zatáčka povede 1. dubna Varnsdorfem:-)

Elka
zpět

Pokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)