TOPlist

30. 3. 2006

V Trojické podruhé i premiérově


Zatímco při prvním letošním koncertu jsme zvolili jako lákadlo fotoklipy, které jsme připravili k některým písničkám, tentokrát jsme vsadili na novinky, které vznikly v půlce února na soustředění. Takže šlo o novinky víc než žhavé. Také nebylo dlouho jasné, jestli zaznějí všechny čtyři, protože ještě necelých 14 dní před koncertem se vymýšlelo, upravovalo a hlavně neumělo:-). Jak také Klokan správně během koncertu podotkl, jednalo se o premiéru i derniéru zároveň. Než se písničky usadí ve své konečné podobě, ještě to nějaký čas potrvá. Kromě obavy, jak uspějeme s novinkami, provázely přípravy tohoto koncertu různé trable.

Tentokrát jsme se nejvíce natrápili s výběrem hosta. Kromě toho, že jsme to odkládali tak dlouho, až to bylo opravdu neodkladné, zjistili jsme, že nezvykle velké množství kapel z nějakého důvodu buď nemohlo přijet, nebo účinkovalo v blízké budoucnosti či minulosti v Praze. Navíc 30. března bylo v Praze 9 koncertů folkového nebo příbuzného žánru. Obavy z průběhu akce byly tedy namístě...

A jak to dopadlo? Pozvání nakonec přijal Pavel Jim Macháček, známý jako basista Falešné karty. K nám přijel sám za sebe, jako písničkář. Překvapením bylo, že krom kamarádů si přivezl i elektrickou kytaru:-) Jim se ve hře na kytaru zlepšuje čím dál víc a každopádně bych ho přicházejíc pozvolna na festival poznala už od brány. Jen mi u některých písniček přijde, že by snesly spíš kapelové zpracování nebo aranže obohacené alespoň o jeden nástroj. Přesto se těším, že si v létě někde Jima, coby sólistu, poslechnu. Bohužel, zrovna písnička s „elektrikou“ mi unikla, protože jsme u baru domlouvali další termín koncertu. O to, jak el. kytara zní jsem ale nepřišla:-) O tom později...

Co se týče diváků, katastrofický scénář se naštěstí neuskutečnil. Ne, že by Trojická praskala ve švech, ale to, že něco málo přes dvacet lidí obětovalo večer v náš prospěch, nám udělalo radost. Ano, samozřejmě, že sníme o zaplněném klubu a také v tom budeme pokračovat:-), ale důležitá byla atmosféra, která byla příjemná. Velký podíl na naší pohodě měl i Lišák, který nám připravil bezvadný zvuk, což nám pomohlo především při premiéře novinek. Nejistotě a chybám jsme se neubránili, ale ohlasy byly vesměs pozitivní. Navíc nás všechny čtyři nové písničky baví, což jsou znamení, že by se mohly v repertoáru udržet:-) Publikum si vytleskalo tři přídavky ( Anglický setr, který byl taktéž přítomen, překvapivě vyštěkával:-)) a tím nás dostalo do rozpaků, protože jsme se dostali nakonec playlistu a to se nám často nestává. Při jeho sestavování počítáme se vším, abychom se nemuseli na pódiu dohadovat, co budeme hrát:-) Ke čtvrté písničce nad plán jsme byli spíš přemluveni hlasy volajícími z hlediště, tak jsme se rozhodli navodit atmosféru sejšnů a zahráli si od Nerezu Já s Tebou žít nebudu. Přidal se i Jim s elektrickou kytarou, která nám na pódiu překryla všechny ostatní zvuky, takže to byl hodně divoký a improvizovaný sejšn:-)

Jak jsem již naznačila, je domluvený další termín a to 18. května. Půjde o poslední klubový koncert Hlubokého nedorozumění před festivalovou sezónou a když se vše podaří, zaznějí nejen novinky, ale opět promítneme nějaké ty fotoklipy. Před tím nás však čeká několik konkurzů a předkol. Třeba hned 7. dubna Konkurz Zahrady v Bohnicích a 8. dubna Polabské předkolo Trampské porty v Kolíně. Držte nám palce:-)

Elka
zpět

Pokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)