TOPlist

Nedorozumění na raftu

Sobota byla jako malovaná. Až na to, že jsme za sebou měli všichni celkem náročný týden a to sobotní ráno jsme museli vstávat poměrně brzo. Ale s tím už se člověk vždycky nějak popere a navíc celá tahle akce stála vážně za to:-)

Po deváté jsme se potkali na Štvanici, ještě trochu "pomačkaní" od polštářů, ale s úsměvem na tváři. Přesunuli jsme se k řece, kde jsme tušili skupinku nadšenců nafukující rafty. Přivítali jsme se s hlavním pořadatelem celé akce, který se na nás sympaticky usmíval a bez váhání každému z nás podal plechovku piva:-) Mezitím, co každý z nás po malých doušcích probouzel organismus k životu, dorazil i druhý z našich "dieslových" motorů - Tony, který nám k celé akci pomohl. Ten první motůrek jsme nabrali už cestou a nebyl jím nikdo jiný, než proslulý člen redakce Folktimu Jaroos:-). Právě se totiž, podle svých slov, vracel ze svatební oslavy šéfredaktora a tak byl svolný k lecčemu8-)

Protože Škopy by toho s baskytarou na lodi moc užitečného nesvedl, bylo mu přiděleno pádlo. Sám se přimaskoval kapitánskou čepicí. Já si vzala alespoň proužkované tričko a chopila se druhého pádla. Klokan a Jepťák se vžili do role muzikantů. A musím říct, bylo znát, že to nedělají poprvé. Koneckonců i my u vesel jsme to brali vážně:-))

A tak po desáté byly k vidění na Vltavě dva rafty a odhadem tak deset dalších lodí. Plavba ubíhala za doprovodu našich i jiných vodáckých písniček. Párkrát jsme soulodili, při tom pořizovali dokumentární materiál, zpívali a vyhřívali se na slunci. Naštěstí se cestou nepřihodilo nic nepředvídatelného, snad kromě toho, že naše posádka byla nucena asi 150 m před cílem vylodit, protože nutkání přírody bylo silnější než my:-)

V cíli jsme se porozhlédli po místě konání Vodáckého festivalu, který jsme společným splutím zahájili, posilnili se kávou a pořídili unikátní fotografii Andělína, který nám předvedl nefalšovaného "eskymáka" ( pro ty, kdo by jste ho snad na fotce nepoznali:-))

Po poledni jsme se tramvají rozjeli každý za svými víkendovými plány. My s Klokanem jsme nabrali v Praze další pasažéry a vyrazili na Sázavu, přesněji do Prosečnice, kde jsme u Démona zpívali a hráli až do hodně pozdních nočních hodin:-) Byl to věru vydařený víkend.

Nyní nás čeká uzavření klubové sezóny v Ryběnaruby 20. dubna, kdy bude naším hostem Pavel Jim Macháček, známý to kontrabasista Falešné karty...

Elka
zpět

Pokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)