Vandr nevandr
30. 7. - 1. 8. 2003
foto: Klokan foto: Elka
Ráno jsme se probudili na cestě kolem pole pár kilometrů od hranic s Rakouskem... ....během snídaně si nás oblíbil jeden místní pes. Tedy on vypadal s prominutím tak trochu jako koště s jazykem a ušima, ale fakt to byl pes. A jako správný pes loudil. Jako oběť si vyhlédl Klokana. Ten sice vypadal chápavě, ale snídani nedal.
foto: Klokan foto: Klokan
Jepťák musel každé dopoledne vyřídit telefonáty s několika zákazníky. Tady to vypadá, že má klienty i na opravdu vysokých místech. Nebo že by se dal na modlení? Ne opravdu ne. Jen o pár kroků dál přišel další telefonát a odnesla to Eliška. Vypadá, že ale Láďovy potřeby plně chápe. (ani jedna z obou fotek nebyla skutečně zinscenována)
foto: samospoušť foto: samospoušť
Pozoruhodnou shodou náhod a zcela v rozporu s mapou jsme nakonec našli náš cíl - hraniční kámen na trojmezí Čech, Moravy a Rakouska. Před časem zde byli i kamarádi z kapely Falešná karta a nechali se zde vyfotit. Ani my se nenchali zahanbit.... ...zde jsme se už ocitli všichni na černo v Rakousku, a tak Klokan s Jepťákem Elce dělali raději bodyguardy.
foto: Klokan
Odpoledna Elka ujela '-(....
foto: Klokan foto: Klokan
....Klokanova a Jepťákova cesta pak vedla na Landštejn a prolezli ho od sklepa až po věž. Tady vidíte pohled, který se naskytne lidem hledících z nejvyššího ochozu.... ...a tento pohled se naskytne pouze lidem, kteří padají z věže dolů. Klokan to zvládl i bez pádu vykloněním foťáku přes hradby :-)
foto: Klokan foto: Elka
Další den byl ve znamení cesty po úzkokolejce z Hůrek na Kunžak. To už se vrátila i "ztracená dcera" Elka.... Zkoušeli jsme různé způsoby chůze.... přímo po kolejích.....
foto: Klokan foto: Klokan
... i po a mezi pražci. Ani jeden styl však neumožnil se naplno věnovat okolní krajině. Blížící se vlak jsme naštěstí rozpoznali včas a stačili z kolejí zmizet..... Ono to po pravdě při rychlosti zdejší lokálky není ani tak těžké ;-)
foto: Klokan foto: Klokan
Prošli jsme i stanicí Kaproun, kdy byl prý kdysi vyhozen z vlaku Jára Cimrman. Na jeho počast je zda dnes řada informačních tabulí, odlitek postavy tohoto velikána v pozici po onom nedobrovolném opuštění vlaku a hromada kamení. Kolemjdoucí vzdávají hold Cimrmanovi tím, že na tuto hromadu ukládají další kameny. Elka a Jepťák tam uložili sami sebe. Nakonec Elka neodolala a z gustem poplácala Járu Cimrmana (tedy onen jeho odlitek) po umě vyvedené zadnici :-)
komentář: DOVOLENÁ HN - Vandr nevandr

Předchozí galerie Další galerie