Kapela
Bývalí členové
Sponzoři

kdo to je?

Petr Klokan Vratný

Přezdívka vznikla na festivalu Setkání na Konopišti, kde se mu podařilo do "klokaní" kapsy u bundy nacpat tři lahve medoviny. Ale to je v zásadě jedno - stejná přezdívka by musela zákonitě vzniknout na Jindřichohradecké růži, kde se aktivně chopil vedení hada a klokaními skoky se vrhnul pod pódium. Za ním s vyděšeným pohledem a nohama kus nad zemí vlála křehká dívka, zbytek hada z velké části skončil na zemi.
Má-li hluboké nedorozumění kapelníka, pak je to on. Autor některých textů i melodií, aranží, kytarista, zpěvák, mimo to provází vystoupení kapely mluveným slovem, do kterého mu sem tam (ne)úspěšně vstoupíme, autor internetových stránek a v neposlední řadě pohodář a poslední morální záchrana kapely:-)

Láďa Jepťák Černý

Přezdívka neznámého původu i významu, nicméně výborně vystihuje jejího nositele. K produkci zpravidla přistupuje s neobvyklým výrazem ve tváři.
Autor některých textů, hudby, neméně významnou měrou kytarista a zpěvák. Většinu zkoušek se sice vymlouvá, že zrovna dneska nějak nemůže zpívat, ale vyskytne-li se v doslechu sličná děva, zapomene na indispozici a jeho mohutné forte budí ze spánku sousedy o tři patra výš.

Soutěž:
Hádejte, který člen kapely získal ocenění Xicht Źlutic.
Na prvního fanouška, který správně odpoví, čeká volná vstupenka na první celovečerní koncert kapely na Strahovském stadionu.

Pavel Škop

Jinak též Škopy. Basák, který je schopen po pár pokusech zahrát snad na všechno. Do kapely se zapojoval od začátku roku 2001 jako host a postupně plynule přešel do stavu členského.
Po narození dcerky Hanky se dostal do velice plodného období i z pohledu nových písniček a v současnosti je hlavním autorem HN. Jeho písně se vyznačují mimo jiného velmi překvapivými motivy a vývojem situace v textech. Podobně překvapivý je i průběh reálných situací, kterých se Pavel účastní. Užijete si s ním řadu pěkných nedorozumění.

Mária Krsková

Majku jsme poznali několik let předtím, než s námi začala táhnout káru Hlubokého nedorozumění. Potkali jsme se, jak už to u nás bývá, na jednom večerním sessionu a od té doby jsme se vždy těšili, až se naše cesty zas někde potkají. Ačkoliv bydlela na Pardubicku, byla prvním adeptem, který nás napadl ve chvíli, kdy nám Elka v září 2009 oznámila konec svého působení. Zda nám to jde dohramady nejen na sessionech, ale i na koncertech, přijďte posoudit sami. My si za svou volbou stojíme.

Eliška Příšera Krausová

Eliška se s Hlubokým nedorozuměním potkávala po festivalech tak dlouho, až jím byla nakonec v roce 2012 pohlcena a stala se jeho nedílnou součástí. Původně měla být především posilou do sborů, ale hned během prvního společného soustředění se stala také interpretkou dvou nových sólových písní. Zároveň v kapele platí za největšího univerzála, protože dokáže zaskočit hned za další dva členy HN. Pokud Majku občas nepustí na koncert mateřské povinnosti, metamorfuje se Příšera částečně právě do její role. S jejím příchodem do HN ale také skončilo angažování hostujících basáků, pokud zrovna nemůže hrát Škopy. V takových chvílích s námi basu doslova drží totiž právě Příšera.


Bývalí a hostující členové:

Eliška Zachariášová

Zvaná převážně jako Elka. Do víru N(n)edorozumění se vrhla koncem roku 2001. Za to, že se HN dostalo na řadu festivalů a koncertů může převážnou měrou právě ona. Chopila se totiž funkce "managera" a to tak úspěšně, že od konce května do konce srpna hráváme po festivalech a festiválcích skoro každý víkend. Na zkouškách jsme neoceňovali jen její zpěv, ale starala se značnou měrou i o zázemí kapely. Káva od Elky nás vždy postavila na nohy. Na konci léta 2009 však se už však bohužel nestíhala HN věnovat tak, aby to pro ní byla stále především zábava, a tak se rozhodla naše řady opustit.

Jana Zpěvníčková Štěrbová

Přezdívka známého původu, ovšem nositelka se jím nehodlá chlubit (souvisí s jakýmisi zcizenými zpěvníčky).
Do kapely přibyla začátkem května 2000, čímž byla zahájena postupná destrukce kapely, názvem počínaje. Původce několika méně úspěšných až těžce neúspěšných pokusů rozšířit kapelu o basáka.
V kapele na ni připadlo mnoho různé zodpovědných funkcí: zapínat kazeťák, vařit čaj, zůstat střízlivá, aby měl kdo řídit auto (toto tragické období naštěstí záhy skončilo, když se její Ferda definitivně rozpadl), zajišťovat koncerty (zatím nepříliš úspěšně) a v krátkých přestávkách mezi těmito aktivitami zpívat, ječet, kňourat, řvát a bušit do všeho možného, flaškou od piva počínaje, stolem konče. Její rytmické výkony bývají přirovnávány k rozsypanému hrachu či padajícímu lešení.
V počátku února 2002 se rozhodla odejít z kapely a věnovat se méně rizikovým činnostem (sjíždění dravých řek, snowboarding). Není však úplně vyloučeno, že jí občas s HN uvidít v hostující roli.

Radek Sam Volhejn
Člověk by řekl, že má-li někdo většinu večera pusu zacpanou harmonikou, je od něj celkem pokoj. Nevěřte tomu. Ale jak někdo s harmonikou u pusy dokáže prokecat celý večer, to se mě opravdu neptejte.
Do kapely přibyl v půlce prosince 2000 o odbyl v květnu 2001. Vyklubala se z něj skvěle znějící harmonika. Bohužel se nepodařilo skloubit jeho čas s časem Nedorozumění a plynula z toho řada nedorozumění. Nevylučujeme, že ho uvidíte na některém koncertu jako hosta.
Néňa
Jinak též Tomáš Nenička. Přes krátké členství v kapele (3 týdny) se stihl zúčastnit jednoho soustředění a zahrát si na prvním koncertě kapely. První a (zatím) poslední stálý basák. Před koncertem se pokusil o obnovu strun, což mělo za následek, že kontrabas (jinak kvalitní překližkový nástroj) zvukem připomínal kazoo. Vzápětí po koncertě se pro jistotu odstěhoval co nejdál z Prahy - do Rožnova pod Radhoštěm.