TOPlist

25. - 26. 6. 2004

Červená Pecka - konec Démona


Je po posledním červnovém víkendu a intenzita našeho prázdninového hraní nabírá sestupnou tendenci. Zbude tak alespoň čas na mimo muzikantskou relaxaci. Nicméně faktem je, že už teď se nemůžeme dočkat, až přijde den odjezdu na další festival.

Červen jsme zakončili v pátek vystoupením na festivalu Červenopečecká pecka, kde jsme hráli již loni a moc se nám tam líbilo. Ani letošní ročník tomu nebylo jinak.

První část kapely - čili já, Klokan a Jepťák, jsme dorazili téměř dle plánu kolem osmé večerní. I přesto, že jsme museli trochu bádat nad trasou, protože všechny cesty z Prahy byly zablokované dlouhými kolonami vozidel. To neminulo Škopyho, který zůstal viset někde kolem Poděbrad. Zatím jsme se tedy připravovali na vystoupení a doufali, že si nebudeme muset střihnout koncert jen ve třech. I když poprvé by to taky nebylo.

Vystoupení pořádající kapely Brzdaři, která byla na programu před námi, se pomalu chýlilo ke konci, když se Škopy objevil i s basou za branou. Po přivítání jsme tedy nastoupili hned na pódium. Zahráli jsme si pěkně, i když ke konci jsme drželi soustředění na uzdě zuby nehty. Celkově se vystoupení povedlo a zdálo se, že jsem přesvědčili i publikum.

Po té se kolem auta odehrál malý gratulační mejdan uspořádaný ku příležitosti narozeninového jubilea našeho oblíbeného kapelníka. Po oficialitách jsme se již oddávali festivalovým radovánkám. Poslechla jsem si část vystoupení hlavního hosta večera - Karla Zicha. Nicméně mám ještě v paměti jeho vystoupení před lety ve Strakonicích a to se mi líbilo víc. Přesto mohli být diváci Červenopečecké pecky spokojení a nezdálo se, že by tomu bylo jinak. Do konce dlouhého vystoupení jsme však nevydrželi, protože bylo celkem chladno a nás nebavilo jen tak nečinně postávat u půllitrů. V kantýně kluci zasedli za kytary a hrálo se a zpívalo až do svítání. Vloni jsme v sobotu ráno přejížděli na vzdálený festival, takže jsme se sejšnu neúčastnili, tentokrát se zase nenašel nikdo, kdo by se přidal. Přeci jen pořádající kapela byla zaměstnána úklidem po festivalu.

Laskaví pořadatelé nám i letos zapůjčili klíče od tělocvičny v těsném sousedství areálu, takže jsme měli i dost ( doslova:-) prostoru k odpočinku. Celý pobyt v Pečkách jsme zakončili amatérským fotbálkem a hledáním někoho, kdo vlastní klíče od hospody, protože tam Láďa zapomněl kongo. Na závěr jsme se tak mohli seznámit s většinou obyvatelstva Červených Peček:-))

Dostáli jsme svým plánům a završili Démonskou trilogii. Po krátké zastávce v mé rodné vsi jsme se vydali do Prosečnice, prolezli místní lomy a opět zamířili do Démona. Tentokráte jsme ale neodcházeli za světla, ale způsobně za svitu luny. Ráno pak Petr trefně poznamenal, že rozložit velký mejdan do dvou středních se mu zdá jako dobrý nápad. Třeba si na to příště vzpomeneme včas:-))

HN Vám přeje hezké prázdniny a třeba na Jihočeském zpívání v Trocnově - ahoj!

Elka
zpět

Pokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)