TOPlist

7. 12. 2003

Nedorozumění Na Dně


První prosincovou neděli, krátce po osmé ranní, mi Klokan z obýváku hlásil, že napadl první sníh. Hm, decentní poprašek na střechách aut mě nechal chladnou, obzvlášť po té, co jsem vystrčila nos ven. Teploměr ukazoval -4°C. Že by už konečně dorazila paní Zima? Svítilo slunce a den se třpytil. Netrpělivě jsme očekávali Jepťáka se Škopym, kteří nakonec opravdu po desáté dorazili. Zkouška pěkně odsýpala a my už se začínali těšit na odpoledne. V předvánočním čase jsme přijali pozvání od Lucky Minaříkové na festiválek Klof v klubu Na Dně kdesi na Opatově.

Odjezdu ale předcházel oběd, který obstarala pánská část kapely ( na mě zbyl samozřejmě úklid ). Kdo je častějším návštěvníkem našich stránek, tomu jistě neuniklo, co patří do oblíbeného jídelníčku kapely. Vepřové koleno - to přinesl Škopy a špagety - ty byly nalezeny v Klokanově špajzu:-) Tudíž jsme dospěli k absolutnímu ideálu. Nedělní oběd představovaly špagety s vepřovým kolenem. Toliko gastronomická vsuvka:-))

Po chvilce kličkování mezi paneláky jsme objevili nenápadnou budovu, která měla zadní vchod označený jako klub Na Dně. Zvenku nepůsobil moc útulně, o to příjemněji bylo ale uvnitř. Než jsme překročili práh, museli jsme překonat zamčené dveře. Klokan usilovně zvonil na jeden ze zvonků, který patřil mateřské školce, jak se ukázalo záhy. Nedorozumění na sebe tedy nenechalo dlouho čekat, ale to už hlahol přivolal i pořadatele a my byli vpuštěni dovnitř:-).

V klidu a pohodě jsme se nazvučili, neb na nás připadl úvod festivalu. Pak už jsme jen vyhlíželi diváky, kteří se ale zrovna moc nehrnuli (pozn Klokan: při zahájení koncert jich bylo tak pět platících. Ovšem během vystoupení jsme zaznamenali největší divácký procentní přírůstek ze všech kapel a to o plných 100%. Na konci jich tedy bylo deset…). Ve čtvrt na čtyři zahájil akci konferenciér Jarda Síbrt a velmi důkladně nás představil. Co se všechno člověk nedozví?:-)) Hrálo se nám příjemně, jak jsem říkala, prostředí sympatické a pan zvukař byl taky šikovný. Po té, co jsme si vyzkoušeli všechny novinky v Balbínce, zařadili jsme tentokrát jen jednu a šli takzvaně na jistotu:-) Vzájemné pokoncertní dojmy jsem už neměla čas prodiskutovat, protože jsem pospíchala na vlak. Vůbec se mi nechtělo, protože program festivalu byl lákavý. Jauvajs, Šantré, Skoro, Jerry Lešner či Techtle mechtle i další....

(Klokanovy doplňky: Já zůstal Na Dně až do konce a bylo opravdu na co se dívat. Jauvajs jsem shlédl po delší době opět ve čtyřech a byla to jako vždy pohoda. I když je pravdou, že bylo trochu znát, že spolu takhle kompletní pár měsíců nehráli. Následující Skoro předvedlo příjemný lehký folkrock s výraznými zpěvačkami. Trio Markéta a lazarové nedávno přijalo novou houslistku. Sice bylo vidět, že se ještě potřebují trochu sehrát, ale i tak byl znát poměrně velký potenciál kapely a těším se, až je zas někdy uvidím. Na pódium se postavila také zbrusu nová skupina Lucky Minaříkové s prozatímním názvem Zlomzas. Platí zde podobná charakteristika jako u Lazarů. Chce to trochu sehrát, ale potenciál tu je a asi největší ze všech dosavadních Lucčiných projektů. Jeroným Lešner zahrál jako vždy dobře a dokázal zaujmout diváky i bez kytary. To když si za instrument vybral prostou sklenici. Následovalo Šántré, které mě dokáže svou energií a nápady vždycky dostat do kolen a ne jinak tomu bylo tentokrát. Posledním vystupujícím byla skupina kolem Terezy Staňkové s lehce lascivním názvem Techtle Mechtle. Protože šlo o sedmičlenné těleso, zvučení chvíli zabralo. Ale pak se spustila z pódia opravdu energická a dobře proaranžovaná folkjazzová muzika, která v plné parádě zakončila celý koncertní večer. Po koncertě se ještě chvíli povídalo a jamovalo. Vidina blížícího se pracovního dne nás ale bohužel vyhnala kolem půlnoci k domovům…).

Klofu jsem si tedy moc neužila, ale z víkendu následujícího si nenechám ujít ani minutu. Navštívíme Falešnou kartu ve Víru u Bystřice pod Pernštejnem. Odpolední přehlídka kapel, mikuláško-trampský bál a noční sejšn - to všechno se vejde do soboty a neděle. Jsem zvědavá, jestli nějaký člen HN bude viděn ve víru tance, když už budeme v tom Víru:-))

Myslím, že to bude vynikající tečka za rokem 2003. Už teď se ale těšíme na koncerty a festivaly, které přijdou v roce příštím. Hezké Vánoce a příjemného Silevstra;-)

Elka
zpět fotky

Pokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)