TOPlist

25. 11. 2006

Křižanovský vaťák


Jak jsem zmínila už v úvodníku, Křižanovský vaťák byl poslední letošní akcí Hlubokého nedorozumění. Alespoň její očesané části, protože Škopy s basou zůstal doma. Jelikož na programu toho dne byly pouze 3 písničky, ani jsme mu to nezazlívali. I když je pravdou, že o dost přišel.

Na akci nás Bob a bobci pozvali už v dubnu na předkole festivalu Babí léto na Kyselce, které se odehrávalo v Bílině. To jsme ještě zdaleka netušili, o jak velikou taškařici půjde. Prvotní veselí v nás vzbudilo tvrzení, že jde o poslední letní festival. Nevím, co by nám bylo bližší, než právě letní festivaly, takže se toto označení v kapele uchytilo se samozřejmou grácií. A všechno – až na datum a oděv zúčastněných – tomu odpovídalo. Vaťák se konal v lese, venku, před početným publikem, s gulášem v zákulisí, sejšn do rána, přespání v autě či pod širákem… Jediné, co s sebou obvykle nevozíme, je zápisné v podobě Tuzemáku :-) Zajímavostí také bylo, že festival začínal přesně ve 12:57 h., jen čirou náhodou to byl také čas našeho příjezdu :-). Neméně poutavé bylo prostředí. Vše se totiž odehrávalo v areálu rybářských sádek „U Tří louží“. S tím souvisel i repertoár všech zúčastněných kapel. Každá zahrála dvě písně vlastní a jednu povinnou – právě „U tří louží“. Přičemž pojetí písně se meze nekladly. Vznikaly tak celkem zajímavé variace…

Festivalu se zúčastnilo 11 kapel. První cenu „vaťák“ si odvezla bílinská bluegrassová skupina Křáp, kteří pojali letní festival opravdu velkolepě. Vystoupili totiž v plavkách :-) Druhou cenu si odvezla kapela Zdarr z Mostu a musím říct, že jejich pojetí „Tří louží“ bylo opravdu působivé. Třetí cenu přiřkli diváci liberecké kapele Kopíráci. Festival skončil kolem čtvrté odpolední a následoval dvanáctihodinový sejšn v nedaleké hospodě. Zahráli jsme si parádně, ochutnali již legendární Pupkáčovici a právě s Pukáčema vyměnili cédéčka.

Tolik malé ohlédnutí za veselým víkendem v Křižanově u Hrobu. Bobům a bobkům patří velikánský dík za pozvání a za ten potřeštěný nápad pořádat tak ojedinělou akci.

Elka
zpět

Pokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)