Křižanovský vaťák
25. 11. 2006
Do areálu křižanovských sádek jsme dorazili úderem jedné hodiny, tedy 3 minuty po zahájení (ano, start byl stanoven na 12:57) Jak vidíte, divácký prostor byl dokonale zajištěn a popsán. Člověk se až divil, co na té zahradě a kolem ní všechno může najít.
Že se akce konala kolem sádek, jsme už vlastně říkali... ...ale hlavního organizátora Ježka z kapely Bob a Bobci jsme vám určitě ještě neukázali.
Hodně vydařené vystoupení předvedla mostecká kapela Zdarr Až nás to vyhnalo rozhýbat studené ruce neb čas našeho výstupu se blížil. Pro tyto účely jsme si našli pěkné místo, které jsme si nazvali Radlická...
Tak ještě krátké uvedení... ...a už je na řadě naše lehce pontomimická vložka neb jsme nějak neodhadli vzdálenost od instalovaných ruchových mikrofonů a diváci tedy museli nastražit pořádně uši.
Prakticky celý prostor hlediště byl zaplněn, ale co to tam vidíme? To je poslední kapela Křáp, která podle hesla "Vaťák - poslední letní festival" vystoupila v plavkách, a muzikanti byli připraveni se i potápět. Zaslouženě si odvezli vítězství z diváckého hlasování. Jestli si odvezli i nějakou tu rýmu, nevíme.
Další program se přesunul do blízké hospody. Tam se samozřejme také hrálo. A teď: "Pupkáči, k tabuli" My si zatím připili na konec festivalové sezóny a rovnou se začali těšit na tu příští.
Dobrá, přidám i nějaké to lyričtější foto. Nejmladším účinkujícím na Vaťáku byla pravděpodobně Maruška Havlová, která hraje v duu s Milanem Krejzou. Sejšn byl opravdu dlouhý, stání u tabule bylo tedy zrušeno
Proběhl i nějaký ten muzikantský "workshop". Ježek zrovna radí Pupkáčům s perkusemi. Kapela Zdarr odjela koncertovat po oficiálním vystoupení do Mostu, ale v noci se ještě vrátili a hospodu v Křižanově také pěkně rozsvítili.
Hluboko po půlnoci už únava stoupala... ...až dosáhla vrcholu a byl čas jít spát. Zaroveň se ke spánku uložily naše festivaly roku 2006.
komentář: Křižanovský vaťákPokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)