TOPlist

Zpívání a Notování

4. 11. 2004

Zpívání a Notování. To jsou dvě poslední akce, při nichž HN rozechvívalo struny a hlasy. Ač spolu zpívání a Notování na první pohled souvisejí, v našem případě se jednalo o naprosto rozdílné akce, jejichž úspěch závisel na odlišných faktorech. O jedné i o druhé se dá říct, že se v něčem povedla a v něčem ne.

Začnu u zpívání, protože vstoupilo do našich životů první ( u některých už v matčině lůně:-). Teď bych však ráda krátce povyprávěla o tom konkrétním, které se odehrálo od 28. - 31. 10. 2004. Už po Muzice v Hrádku u Rokycan se nám ozvala naše nynější kamarádka Kopretina, která byla spokojena s průběhem nočního sejšnu a našem podílu na něm. Slovo dalo slovo a sešli jsme se posléze na Tovačovském portálu. Tam dalo slovo další slovo a vyplynulo z toho pozvání do vinného sklípku. Akce se domlouvala poměrně dlouho dopředu, nicméně ve finále z ní málem sešlo. Snad nedocenění příprav, snad chřipky, snad pracovní nasazení či spíše všechno dohromady způsobilo, že naprostá většina přímých účastníků odřekla ( to je to co se na téhle akci povedlo méně ). Ale protože jsme byli na Moravě již očekáváni a nám by bylo líto vzdát se tak vše slibujícího pozvání, nakonec jsme ve třech vyrazili. V pátek se k nám přidala ještě další dvojce a v téhle poměrně nepočetné sestavě (Klokan, Elka, Jepťák, Lišák a Jani) jsme si užili četných zážitků. Ve čtrtek jsme rozechvěli lustry místní restaurace. A v pátek i v sobotu jsme nasávali atmosféru vinného sklípku, jenž nám byl plně k dispozici8-)). Nutno podotknout, že někteří z nás měli dosud v tomto směru ukázkové mezery ve vzdělání. I přes tuto nezkušenost se podařilo poměrně rychle získat kvalifikaci bez zbytečných zaškobrtnutí ( to je to, co se povedlo na jedničku:-))

Samozřejmě, že jsme ve sklípku neseděli celé dny a noci ( noci stačily:-)). Prozkoumali jsme také blízké i vzdálenější okolí Vacenovic, které se staly na ten čas naším útočištěm. Náš dík za příjemné zážitky patří především našim hostitelům, jejichž pohostinnost byla více než velkorysá...

Tak to bylo zpívání. Pod zkratkou Notování se skrývá soutěž Notování pod Vyšehradem, jejíhož 3. základního kola jsme se dne 4. 11. 2004 zúčastnili. Vše se odehrálo v nám známém P-klubu Trojická a dalšími účinkujícími byli: Petr Sedláček, Markéta a lazarové a duo Quaoar. Akce jako taková se, myslím, povedla. Nicméně z pohledu Hlubokého nedorozumění to nebyla žádná sláva, jak se říká. Měla jsem trochu obavy z toho, zda se stihnu přesunout z práce do Trojické tak, abych si stihla vydechnout před vystoupením. To se nakonec asi jediné povedlo. Přiběhla jsem ve chvíli, kdy se kluci chystali ke zvučení. Čehož jsme maximálně využili. Jako první vystoupil Petr Sedláček, ale přiznám se, že jsem se na jeho vystoupení příliš nesoustředila a pozorovala jej jen zpola závěsu. I tak se mi zdálo dobré, to co jsem slyšela. Pak na pódium naběhla naše úderná jednotka. Jenže zvukaři asi mezitím někdo zakroutil "čudlíkama". Pravdou je, že Škopymu se jako naschvál rozhučela basa, jako by v ní uvěznil meluzínu, což jsme ale zjistili už při zvukovce a v danou chvíli s tím nešlo nic dělat. To ale ještě nevysvětluje, proč nám zmizely kytary z odposlechů , v půlce sálu nehrála bez povšimnutí reprobedna a vůbec...

No, když jsme zjistili, že došlo k nejhoršímu, tak jsme se do toho alespoň opřeli ( zda to situaci trochu pomohlo nedovedu soudit ). Výsledek bychom si za rámeček nedali, ale na druhou stranu to mohlo dopadnout i hůře.

Markétu a lazary jsem vyslechla celkem pozorně, myslím, že si to na pódiu taky moc neužívali a jestli ano, tak přesto sem tam nějaký ten tón ulétl. Nicméně mě po nějaké chvilce strhly moc pěkně hrané housle, které i dobře zněly. Markéta a Lazarové se stali také vítězi tohoto kola. Spolu s nimi postoupil i Petr Sedláček. Duo Quaoar jsem neslyšela, takže o nich mnoho nepovím. Jako host vystoupila pardubická Pouta. Ani jejich vystoupení jsem nestrávila v hledišti, ale dolehly ke mně úryvky známých písniček ještě z Poupat a věřím, že vystoupení bylo pěkné.

Tak to bylo Zpívání ( na kterém se toho moc zkazit nedalo ) a Notování ( na kterém se toho dalo zkazit hodně ). Další dvojice koncertů, která se nezadržitelně blíží se uskuteční 11. 11. 2004 v Ryběnaruby s hosty více než vzácnými - duem Žamboši a 12. 11. na Folkovém oříšku v Brně. Těšíme se...:-)

Elka
zpět

Pokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)