Ze Salmovské na Muziku

Další fotografie

Do třetice všeho dobrého i zlého jsme spolu s kapelou Isara (dříve Tajné lodě) měli naplánovaný odpolední koncert v Salmovské literární kavárně 3. října. (reportáže z předešlých kaváren najdete zde a zde). Jenže jako obvykle vše bylo jinak.

Necelý týden před vystoupením mi začali docházet zprávy o tom, že kytarista Isary bude mít problémy s uvolněním z práce. Tyto zprávy se záhy potvrdili, takže jsme hledali za Isaru náhradu. Tu jsme našli naštěstí poměrně rychle. Slovenská písničkářka Jana Kúdelové měla naplánované v Praze vystoupení den po Salmovské na 4. října. Tady se přímo nabízelo, aby si z cesty do Prahy udělala "šňůru". Slovo dalo slovo (internet je skvěla věc) a plán byl ukut.

Díky tomu, že jsem měl s Jankou sraz na Hlavním nádraží, jsem tentokrát neletěl na poslední chvíli a do Salmovské jsme vešli už čtvrt hodiny před vystoupením.

Postupně se kavárna příjemně naplnila diváky (obzvláště, když vezmeme do úvahy, že byl všední den a půl páté, považuji cca 25 lidí za úspěch). Janka si je velmi rychle získala na svou stranu. Její přirozený a upřímný projev navozoval příjemnou atmosféru. Sám jsem si její vystoupení moc neužil, protože jsem se částečně také už připravoval na náš koncert. Každopádně akustika kavárny ve spojení s lehkým zesílením pomocí mikrofonu dala vyniknout barvě hlasu Janky a její volně plynoucí písničky se poslouchaly opravdu příjemně.

Po zaslouženém přídavku a krátké pouze už nastal čas Hlubokého nedorozumění. Původně jsme se měli představit v nové sestavě posílené o Elku, Tento záměr však bohužel nevyšel. Elku si vyhlédl nějaký bacil a i když na jeho dvoření reagovala odmítavě, tak jí na společném víkendu stráveném na Jizerské Notě přímo napadl a v dalším týdnu se odmítal rozloučit. Novinkou v našem vystoupení tedy byl jen stále častěji zpívající Škopy a jedna písnička, zahraná v rámci přídavku, kterou jsme převzali z repertoáru již nevystupujícího Merlitonu.

Z celého koncertu jsme měli poměrně dobrý pocit a i přítomní kamarádi byli v natolik dobré náladě, že jsme se rozhodli zajít si ještě zahrát do Krušovické restaurace Muzika. V té jsme byli už před měsícem s Isarou a hrálo se opravdu dobře.

Asi dvanáctičlenné komando pod záštitou HN přepadlo Muziku kolem sedmé a pozice vyklidilo chvíli před posledním metrem. Mezitím probíhal jam, při kterém se hrálo vše možné i nemožné (dodatečně se omlouvám Jance, že jsme jí takto připravili spánkový a hlasový handicap pro její druhý koncert; na druhou stranu jsme jí poskytli nocleh). Mezi hlavní protagonisty se řadil hlavně Škopy u piána a Lenka (s Isary - přišla se alespoň podívat) se zpěvem a neohroženě s baskytarou. K tomu se přidávali i ostatní kamarádi a další nově příchozí - většinou kytaristi. Chvílemi na pódiu usedl s kytarou i místní barman. Nakonec jsme se s Lenkou a místními dohodli, že další měsíc zkusíme celé hraní zorganizovat i s Isarou přímo v Muzice. Místo, kde s vámi hraje na podiu i personál, je nám vždy sympatické.

1.listopadu. od půl osmé si tedy poprvé vyzkoušíme místo Salmovské Muziku.
----

Stalo se dne 3.10. v Praze za účasti Klokana, Jepťáka, Jany, Škopyho, Janky, Lenky, Honzy a dalších.

Klokan