TOPlist

Jaro v Trojické

18. 3. 2004

Ten den padl v Praze historický teplotní rekord, když teploměr ukázal více než 20 stupňů. Abych se to dozvěděl, nemusel jsem ani sledovat zpravodajství. Už před sedmou ráno mi bylo pořádně vedro. Pravda, nemalou měrou za to mohl asi i fakt, že jsem pomáhal zvukaři nakládat aparát.

Úplnou jistotu jsem pak získal v šest večer, když jsem stejný aparát skládal v Trojické. Naštěstí jsme na to už nebyli po celou dobu jen dva (zas to bylo ale víc schodů). Na pivo se totiž přišel zastavit kamarád Jaroos. To neměl dělat, dostal totiž hned na uvítanou do rukou dva odposlechy (určitě mu to pivo pak ale o to víc chutnalo ;-> ). Chvilku po Jaroosovi dorazila i první posila z řad HN - Jepťák. I on si hnedka hodil na záda pěknou bednu.

Po natahání aparátu jsme se všichni tři vydali na krátké občerstvení. V sále zatím stavěl a chystal vše nutné zvukař Marek Voříšek, kterému byla k ruce už také dorazivší Elka (ta si cestu obohatila o prohlídku Prahy, když napoprvé vystoupila z metra na Náměstí míru místo na Karlově náměstí). Když jsem se vrátil do sálu, našel jsem tam už i Vnitřní světlo. To není žádný nový vynález osvětlovací techniky, ale náš host pro daný večer. A o co vlastně šlo? No přeci o další koncert Hlubokého nedorozumění, který jsme si na 18. března připravili do P-Klubu v Trojické.

Jak jste si mohli přečíst výše, kupodivu tentokrát nedošlo k žádnému výraznému hlubokému nedorozumění (Pomíjím uvedené drobnosti, tedy zneužití Jaroose pro nošení beden a Elčin nečekaný výlet po Praze. Jo a ještě si zvukař původně mysel, že se začíná už v sedm - prý jsem mu to řekl já :-o). Dokonce i start koncertu tentokrát nastal jen pár minut po osmé, takže vlastně načas. Nejprve to vypadalo, že diváků bude hodně poskrovnu, ale nakonec se jejich počet přehoupl přes příjemnou třicítku. Vnitřní světlo jim naservírovalo své především vokálně stavěné písně a byl to pěkný poslech. Střídaly se písně vyloženě vokální s nezmarovsky laděným folkem a občas se do toho vložila i nějaká ta převzatá písnička.

Hodinka s Vnitřním světlem rychle utekle a na pódium se začalo sáčkovat naše HN. Po krátké pauze jsme se pustili tedy do svého bloku. Koncert tentokrát poměrně vyšel a i zvuk na pódiu nám vcelku sedl (ne že by se nenašly chybky, ale proč se ke všemu přiznávat ;-) ). Dolů jsme tedy lezli v dobré náladě. Muziky jsme ale ještě neměli dost, a tak jsme pod pódiem ještě do půlnoci jamovali i s Vnitřním světlem.

Většina lidí pak zmizela k domovům. Michal (kapelník Vnitřního světla) ale ještě neměl stále toho hraní dost a já byl také v dobrém rozmaru (navíc v pátek jsem nešel do práce 8-) ), a tak jsme s dalšími dvěma kamarády ještě vyrazili dál. Cílem našeho pochodu noční Prahou se stala Balbínka, kde jsem si ještě dobře zahráli a pokecali asi do půl čtvrté.

Suma sumárum se zkrátka celá akce docela pěkně vydařila :-) a já se o to víc těším, jak se už brzy vyhrabeme z klubů a rozjedeme se po letních festivalech.Zatím je tu ale jaro a s ním soutěžní a konkurzní klání. A tak si začátkem dubna dáme nejdříve v Bohnicích třípísničkový blok na konkurzu Zahrady, pak si to o čtrnáct dnů později zopákneme na Trampské Portě, abychom koncem dubna poprvé vylezli pod širé nebe na Paracountry festivalu pod Řípem.

Jaru zdar.

Klokan
zpět

Pokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)