Folkomín
10. 9. 2005
foto: Klokan foto: Martina
Na Folkomín jsme přijeli chvilku před začátkem. Ten obstarala v podstatě domácí skupina Appaloosa. Pak už jsme se na pódium chystali my.
foto: Martina foto: Martina
Ano, dokonce jsme i hráli... ...mimo jiné pod bedlivým dozorem Škopyho synovce. Škopy byl vůbec pod rodinným "vlivem". V publiku byla totiž i jeho manželka Vendy s malou Haničkou, oba rodiče i starší bratr :-)
foto: Martina foto: Klokan
Na to, že bylo krátce po druhé hodině, byla divácká návštěva na Toulcově dvoře velmi dobrá a hlavně i živě reagovala (Škopyho příbuzenstvo přitom netvořilo ani desetinu 8-)). Zkrátka se nám hrálo dobře. Pojďme ale dál, hned po nás vystoupil náš oblíbený písničkář Petr Sedláček. Mimochodem v popředí fotky můžete vidět pozadí dramaturga celé akce Tomáše Pohla. A program se mu myslíme povedl ( to samozřejmě nesouvisí s naším angažmá... :-) ).
foto: Klokan foto: Klokan
I Petr měl ze svého vystoupení viditelnou radost... nebo ji měl z nás? ... 8-) Písničkáře vystřídala písničkářka s hlasem jak zvon Tereza Terčová.
foto: Klokan foto: Klokan
Ta si na pódiu pobyla ještě déle, neboť zpívá i s další vystoupivší kapelou Fregata. Mimochodem zde se všimněte jedné marketingové chyby pořadatelů. Ti totiž opomněli dát zvukaři Pájovi Lišákovi festivalové triko, a tak, jak vidíte, propagoval úplně jinou akci. Možná byste si mohli myslet, že tahle kapela přišla z Receptáře Přemka Podlahy. Ale v další písni byste si už taky třeba mohli myslet, že přilétla z Marsu. Takoví už hold jsou Panelákoví fotři :-)
foto: Klokan foto: Klokan
Poprvé jsme viděli kapelu, o které už jsme si toho mohli docela dost přečíst. Plzeňští Navzájem to pěkně rozjeli, ale nechtějte po nás definovat upřesnění jejich folkového stylu, bylo to pěkně různorodé vystoupení. Duo Nestíháme se stihlo dostat do povědomí folkového publika už nejen v Praze. Přiznáme se, že ale zvítězil hlad, a tak jsme jejich vystoupení (podobně jako u následujících My3AVI) jaksi moc nestihli.
foto: Klokan
Na zvuk jsme si rozhodně nemohli stěžovat, a tak za odměnu došlo ke zkrášlení Lišákova vozu.
foto: Elka foto: Klokan
Jakoby se to ale nebi moc nelíbilo a ještě než si mohl něčeho všimnout, spustil se déšť. Můžete hádat, koho to zachytil náš fotoaparát. Napovíme, že jsou dva 8-) Jak vidíte, za deště se kryli svými dětmi i další rodičové. Je ale fakt, že i ony měli ještě nějakou tu bundu nebo deštník nad sebou.
foto: Klokan foto: Klokan
Diváky naštěstí désť nevyhnal. Ti připravenější zůstali pod deštníky na svých místech a ostatní se kryli v přilehlých stáncích nebo pod střechou. Určitě nelitovali. Pavlína Jíšová přijela tentokrát jen se dvěma muzikanty, ale vůbec to nevadilo. Naopak její vystoupení bylo fakt moc dobré.
foto: Klokan foto: Klokan
Nastal liberecký závěr. Nejdříve to trochu komorněji rozjel Disneyband. Nešlo ale jako obvykle jen o duo. Průběžně se připojovali i muzikanti zpřízněného Jarretu. A Jarret nakonec završil i celý fest. A jaké to bylo?
foto: Klokan
Myslíme, že není třeba komentáře :-)
komentář: Na Folkomíně

Předchozí galerie Další galeriePokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)