Orlické ozvěny
3. 6. 2006
foto: Klokan foto: archiv Orlické ozvěny
První kapelou, kterou jsme v příjemném lesním amfiteátru u Dobrušky viděli, byli kralovohradečtí Proč ne. Příjemná muzika. Na rozkoukávání ale moc času nebylo, zanedlouho jsme už stáli v zákulisí a o chvilku později rovnou na pódiu. Tam jsme si ale postáli celkem dlouho, než se zprovoznily všechny kabely, ale nakonec se dostalo i na hraní.
foto: Klokan foto: Klokan
Nebyl to bohužel koncert, kterým bychom se příliš chlubili, a tak přesměrujeme na chvíli pozornost od pódia. Klokanova kytara ještě před uschováním dostala od větru kytičku. Celkem jí slušela. Vybyla i chvíle podívat se do okolí.
foto: Klokan foto: Klokan
Po návratu zpět právě vrcholilo vystoupení Freegrassu... ...se zpěvačkou Lenkou Krausovou - Hrubou, se kterou se známe už z dob našich koncertů ve vinohradské hospůdce Muzika. Zatímco Muzika skončila v propadlišti času, Lence se na pódiu daří dobře :-)
foto: Klokan foto: Klokan
Kapelu Kapky z Červené vody známe zas z jiného festivalu - Jablonského Medvídka. Zdálo se nám, že se za poslední rok hodně vyhráli. Areál místa konání nebyl omezen jen na amfiteátr. Hned vedle bylo zajištěno občerstvení a také už byl na večer nachystán oheň. Kamenná křesla kolem nebyla tvořena jen prostými kameny. Ty byly umělecky opracovány do nejrůznějších tvarů a podob. Další podobné výtvory byly k vidění nejen u ohně, ale všude kolem.
foto: Klokan foto: Klokan
Po návratu před pódium právě uzávírala odpoledne Úpická skupina Bossorky. Působila na nás jako kapla, která se dala dohromady na umělecké škole, a nespletli jsme se. Hrálo jim to příjemně, i když nešlo úplně o náš šálek čaje. Každopádně u lidí dámy a dívky zabodovaly a drtivě vyhrály diváckou soutěž. Večerní koncert otevřel Vojta Kiďák Tomáško. To jsme ale zaháněli dotírající hlad, a tak můžete vidět až závěrečnou kapelu Pacifik.
foto: Klokan foto: Klokan
Jejich vystoupení příjemně zapadlo do atmosféry v hledišti a byla to opravdu pěkná tečka za festivalem. Epilog pak napsal sejšn u ohně. Tentokrát jsme se posunuli do role posluchačů. Kapele, která měla hlavní notu, to hrálo dobře. Jen trochu škoda, že se moc nezpívalo kolem.

Předchozí galerie Další galeriePokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)