Vrátka - Zruč nad Sázavou
16. 9. 2006
Na festival Vrátka jsme se sjížděli doslova ze všech stran. Například Klokan si už v pátek vyrazil kousek vedle na Trapsavce a užíval si klidu v náručí luk a lesů. ...a taky sejšnu v blízké hospodě :-) Tohle už je ale jiný den, jiná vesnice... vlastně město... úplně přesně jde o podzámčí ve Zruči nad Sázavou.
Ano, právě zde se konal v sobotu druhý ročník festivalu Vrátka. Úplnou premiéru na něm zažíval písničkář Radek Vaněček, a tak si sebou na pódium vzal dva bodyguardy hlídající, aby z něj neutekl. Nebyl ale důvod, Radek se na pódiu zabydlel tak, že se mu ani nechtělo dolů.
Zatím se dole na parkovišti chystala pánská část tria Šántré... ...a komu myslíte, že patří toto decentně servírované vínko?
Odpověď naleznete zde. Šántré začalo své vystoupení v klídku... ...ale za chvíli už to pěkně rozbalilo.
Dalším vystupujícím byl táborský Accoustic Impact. Pánové působili na pódiu tak trochu nenápadně, jakoby si jen tak hráli ve zkušebně. Ale muzika z toho byla jako hrom. Do přibývající tmy vystoupila kapela Jauvajs.
Pak už přišla naše chvíle. Po loňském matném výkonu jsme se do toho tentokrát pustili pěkně od podlahy a v pohodě.
Píseň Pro další den je především Elčinou záležitostí. Z počátku bylo vše v pohodě a lidi i dobře na naši muziku reagovali. Jen z nebe občas spadla nějaká ta kapka.
Najednou ale bylo těch kapek o dost víc a diváci se šli z pod pódia schovat. Bohužel stan, který je ukryl, byl vzdálen asi 70m, a tak jsme druhou polovinu koncertu hráli víceméně do prázdna. Přes světla jsme je neviděli a odezvu z té dálky neslyšeli.
foto: Klokan
Konec večera jsme si užili o kousek dále v Polipsech. Jak vidíte, z onoho deště jsme se ale ještě nějakou tu chvíli vzpamatovávali.
komentář: Zakletá ZručPokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)