Jizerská nota
30. 9. 2006
Cestou do Hejnic jsme se zastavili ještě v blízkém Frýdlantě. Zámek už byl sice zavřený, ale za fotečku to stálo :-) Páteční večer byl na Notě ve znamení country bálu.
To sobotní ráno bylo podstatně komornější. V kině se konal potlach s písničkami a vyprávěním skupiny Paběrky a Marka Čermáka Jsme v kempu, kde právě začíná odpolední koncert. A začátek patřil hned nám. Bylo to pěkně na body, protože Škopy ztratil klíče od auta, kde měl basu s kombem, a tak jsme si je na poslední chvíli půjčili od Ozvěny. Díky!!!
Nakonec bylo tedy všechno v pohodě a našel se i důvod k úsměvu. I zvuk jsme měli k naprosté naší spokojenosti, takže naše díky patří i Lišákovi. Před ním vidíte zkušené diváky Cimburu a Lenku, kteří vědí, že nejlépe se poslouchá přímo od zvukaře :-)
Po vystoupení nadešla chvíle dobývání Škopyho vozu, přeci jen v něm měl on i celá rodina všechny věci. A nebyla to žádná sranda, celá akce trvala víc než hodinu, ale podařilo se. Malý Pavlík byl ale celkem v pohodě, všechny pro tu chvíli nutné věci měl na sobě.
Ne, tahle kapela si nezabouchla nástroje v autě. Pětník je prostě nepotřebuje. Hostem festivalu byly Paběrky.
Na louce autokempu vládla pohoda... ...a pohoda
Pozdějším vítězem celé odpolední soutěže se stal Lístek, který tak uhájil loňské prvenství. Jepťáka se zeleným čajem viděti... to znamená jeho odjezd.
My ostatní jsme si zatím vychutnávali koncert Bezefšeho... ...kteří přijeli s novou posilou za bicími - Honzou Nohou.
Vrcholem večera pak bylo vystoupení Vojty Kiďáka Tomáška. Na závěr jsme si společně zazpívali "...no to se ví, zase se sejdem..."
...a sešli jsme se o chvíli později kousek vedle u ohně. Hlavní hudební úderku vytvořili zpočátku Lístek a Ozvěna.
...sekundoval jim i Klokan. Romantika u ohně
Ráno bylo jako obvykle ve znamení odjezdů. Škopy si stačil dojet ještě v sobotu pro rezervní klíče, a tak teď mohl naložit a další spolucestující. Když se jim podíváte na záda, zjistíte, že tak Škopy vezl kromě sebe ještě další čtyři lidi a stejný počet telat. To je na jedno auto dobrý, ne? 8-) Do Hejnic ten den přišel podzim. Nota si počasí letos tedy nemohla vynachválit, poslední zbytky léta jí byly nakloněny právě do skončení nočního ohně.
Klokanova posádka to vzala ještě přes Ještěd pokochat se výhledy. Jak to dopadlo, vidíte sami. Ale je fakt, že takovouhle mlhu taky jen tak někde neuvidíte.
komentář: Jak jsme si zanotovaliPokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)