Jihočeské zpívání - Trocnov
4.7. - 6.7.2002
V pátek jsme se seznamovali s trocnovským prostředím a trochu jsme se rozehráli na zítřek. I v sobotu jsme se chvíli věnovali nácviku vystoupení v záhospodí (zákulisí tam nebylo).
A nyní krátký náhled do festivalového dění. Zde například vydíte meditujícího J.. Není nám známo, který kult tuto polohu zavedl. Božstvo bude ale asi rezavé. Diváci byli i styloví. Teď nemyslím obligátní zelené ohozy, ale úbor té postavy uprostřed. Ta si vzala za vzor samotného Jana Žižku, jehož socha vévodí trocnovskému areálu. Helmici nahradil sice slušivý klobouček patřičného tvaru, ale zalepené oko už vzor jasně identifikuje. Ahoj Bramborko ;-)
I mezi diváky bylo pestro. Zde například hudbou zaujaté víly, které asi vybíraly hity pro své noční seance... ...a zde je zase pes, kterého více než projev účinkujících oslovil prázdný kelímek od kávy. Pro právě vystupující kapelu to není dobrá vyzitka (my to nebyli)
Samotný koncert Jihočeského zpívání startoval asi ve dvě hodiny odpoledne za doprovodu pořádajících Rybníkařů a dalších kamarádů... ...aby po desetihodinovém hudebním maratonu skončil vystoupením HN.
V neděli jsme se přesouvali do Náměště nad Oslavou. Cestou nás ale "zdržela" pískovna v Suchdole. Vzhledem k teplotě na hraně jsme se rozdělili na dvě rovnocené skupinky - na plavce a čumily.
komentář: Začalo to na Jihočeském zpívání...

Předchozí galerie Další galerie