Středočeská Porta 2004
6. 3. 2004
foto: Klokan foto: Klokan
V Nižboru u Berouna nás na Portě uvítal příjemný sál. Škoda jen, že k němu nebylo nějaké to zázemí k rozehrání. Mimochodem, právě zde jsme viděli první letošní berušku. Objevíte jí na fotce taky? ;-) Úvod hudebního odpoledne patřil dětem z místní ZUŠ. Do Kuřimi by zatím asi neposotupili, ale rozhodně zaujali. Např. zde vyfocený chlapeček si získal diváky už úvodním popěvkem "Pidla, Špidla, pidluje.." nebo tak nějak to bylo 8-)
foto: Klokan foto: Klokan
Po chvíli už se soutěžilo naplno. První vystoupila kapela Freegrass. Nebylo to špatné, i když pár chvil předtím ve vedlejší hospodě jim to znělo ještě líp... ...zpěvačka Freegrassu Lenka dorazila do Nižboru i se svým sotva se po světě rozkoukávajícím synkem. Po dobu vystoupení ho svěřila pod naši kontrolu. Vidíte, že Jepťák hlídá jako ostříž.
Standa Standa
Jako třetí v pořadí jsme šli na pódium už my.... ...a protože jsme tímto vystoupením pro letošek Portu i z našeho pohledu zakončili, dáme k dobru ještě jednu fotku.
foto: Klokan
To pořadí nám fakt nepřálo :-o :-). Protože Klokan už párkrát vytáhl nepopulární pořadí na startu, byla tentokrát losujícím Elka. Vzhledem k tomu, že první dvě kapely byly dány předem, nebyla Elčina trojka také výhrou. A aby to bylo jasný, tak v sobě ta číslice měla i tu jedničku. Však se podívejte 8-)
foto: Klokan foto: Klokan
Na divokou kartu má na finále do Jihlavy možnost postoupit kutnohorská Návštěva, která zahájila po přestávci druhou půlku soutěže. My jsme se už stali pouhými diváky. Láďu tu evidentně bavilo...
foto: Klokan foto: Klokan
Premiérové vystoupení si zde odbyla skupina MHD, která hrála převzaté písně od kultovní portovní skupiny Mňága a Ždorp 8-). Při jejich poslechu jsem si vzpomněl na film Mňága Happyend... fajn zpestření Asi pro všechny z nás byl nejlepším vystoupením odpoledne soutěžní blok kapely Ponožky pana Semtamťuka. Porota ale naše nadšení asi nesdílela, a tak je v Jihlavě neuvidíte.. :-/
foto: Klokan foto: Klokan
Na závěr záběrů z Porty vám ukážeme další dvě postupující kapely (přiznám se, že ani zde jsme se s porotou neshodli). První je bgéčková formace Modrolit. Celou soutěž pak zakončilo a také vyhrálo bluesrockové seskupení Tři dny na břiše.
foto: Elka foto: Elka
Večer jsme ze sebe to portovní soutěžní odpoledne úspěšně setřásli. U kamaráda Mirečka se totiž slavilo.... ....a jak vidíte, stálo to za to ;-)
komentář: Porta středních Čech

Předchozí galerie Další galeriePokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)