TOPlist

30. 7. 2006

Folkový Mostov


Tentokrát se, milí čtenáři, budete muset spokojit s krátkým ohlédnutím za nedělí, kterou jsme strávili na Karlovarsku. Né, že bych za festiválek v příjemném prostředí mostovského zámku nechtěla ztratit slovo, ale díky tomu, že se jednalo o jednodenní akci, se toho kromě samotného hraní mnoho neudálo. Cestou jsme sice zažili několik vtipných situací, ale dialogy, které je provázely, nepatří úplně k těm zveřejnitelným:-))

Festival Folkový Mostov je jakýmsi volným pokračováním Oslav Dne Ohře, které pořádá Kynšperk nad Ohří. V sobotu se například na Ohři odehrával závod o Pohár Ohře, který také doprovázel bohatý doprovodný program. V Mostově šlo u suchozemskou záležitost s poslechem muziky, občerstvením a příjemným lenošením v trávě. Protože Klokan si tou dobou naplánoval pobyt na Ohři coby vodák a Škopy se odmítl zúčastnit zájezdu z časových důvodů, jeli jsme z Prahy jen já s Láďou za doprovodu Jitky a Jardy, našich údajně morálních podpůrců. Jak si jistě z „tónu“ mých slov lze vycítit, o nějaké morální podpoře jsme si mohli s Láďou nechat jen zdát:-)

Při našem příjezdu už se na pódiu „smažila“ kapela Drc, bylo totiž poměrně vedro. Nehrálo jim to špatně, v repertoáru měli spoustu převzatých písniček a tak jsme se nechali inspirovat a zařadili do seznamu osmnácti písniček ještě Žalmanovu Kytky stále ještě voní. Hrát jsme měli totiž hodinu, což pro nás v omezené sestavě vždycky znamenalo trochu zapeklitou situaci. K našemu překvapení jsme ale už na zkoušce zjistili, že nemusíme lovit hluboko v kalných vodách odložených písní a s hodinkou jsme si poradili hravě. Až na nebezpečí polknutí nějaké mouchy, kterých bylo na pódiu požehnaně a občasné textové improvizaci, kterou jsme se navzájem spíš pobavili, se nám hraní fakt líbilo.

Za zmínku snad stojí už jen průtrž mračen chvíli poté, co jsme opustili pódium. Bylo to jen tak tak. Při prvních tónech Vltavínu a s posledními kapkami deště jsme nasedali do aut a vraceli se do Prahy, zanechajíc Klokana svému osudu:-)

Tak, toliko krátká zpráva z příjemného výletu na zámek Mostov. Teď nás některé čeká týdenní dovolená, jejíž nedílnou a příjemnou součástí bude jak Muzika v Hrádku u Rokycan, tak Prázdniny v Telči. Tradááá....

Elka
zpět

Pokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)