TOPlist

11. - 13. 11. 2005

Závěrem...


Já vím, že do konce roku ještě nějaký ten čas zbývá, ani Hluboké nedorozumění nebude zahálet a kromě Vánoc a přípravě oslav Silvestra se bude věnovat přípravám věcí příštích ( jak konkrétní, že?:-). Nicméně pro letošní rok se s vámi v sekci "něco zajímavýho?", kam umísťujeme naše vyprávění o zážitcích z akcí, rozloučíme. A jak že poslední koncertní víkend proběhl a kam jsme to vlastně jeli?

S Davidem Marošem, pořadatelem Folkového oříšku i s klukama z kapely jsme se dohadovali, po kolikáté to letos v Divadle Barka hrajeme. Ani jsem tomu nemohla uvěřit, ale bylo to již počtvrté. A musím říct, že tentokrát jsme si to opravdu užili. Totéž se ale nedá říct o cestě do Brna. Obavy z D1 námi zmítaly už na zkoušce a tak jsme se domluvili, že vyrazíme raději rovnou z Opatova a to už v pět, aby jsme měli dostatečnou rezervu. Hned za Prahou jsme uvízli v první koloně, která naštěstí neměla dlouhé trvání. Jedno auto jsme nechali ve Zruči a pak to začalo. Jedna kolona za druhou a v té celkově čtvrté jsme zůstali viset nepříjemně dlouho. Bylo jasné, že vystoupení stihneme jen možná. Nakonec jsme ve spěchu a rozrušení přejeli ten správný výjezd a na závěr trochu zakufrovali. Nálada v autě ale vládla dobrá, navzájem jsme se povzbuzovali, protože bylo jasné, že po takové cestě vlítnout hned na pódium a hodinu tam lidem něco předávat, nebude jednoduché. V osm jsme zaparkovali před Barkou a o 15 min. později už se zvučili. Nevím čím to je, že brněnské publikum tak rádo a vřele reaguje. Jakmile jsme zjistili, že jsme s diváky "na jedné vlně", šlo to samo a byla to snad má nejkratší hodina na pódiu.

Závěr večer patřil skupině Jauvajs, tak jsem si chvilku sedla do hlediště. Je fakt, že zvukově byl loňský ročník mnohem lepší. Po pár písničkách mě kluci máváním odvolali a už jsme šupajdili do baru "U Šošona", protože jsme byli hladoví jak vlci. Nestihli jsme se zastavit na benzínce ani pro bagetu. U Šošona byla velmi přívětivá a ochotná obsluha, dobré pivo i kofola. Z Barky brzy dorazili i ostatní účinkující s diváky a rozpoutal se sejšn, který končil až někdy kolem třetí.

Je skvělé, že se v divadle dá přespat, horší jsou zde rána, jak už víme z předchozích ročníků. Jedna šatna musela být vyklizena už před osmou, čehož se ujal Jauvajs plánujíce si výlet do jeskyní. To jsme přijali s povděkem, protože před námi byla ještě jedna akce. Nicméně Jauvajs své věci stěhoval do šatny, kde bezvládně oddychovala naše čtyři těla ( přestože Škopy odjel v noci do Prahy:-). Po, jak se nám zdálo, nekonečně dlouhé době se zavřely dveře, aby se začaly záhy otvírat a do naší "ložnice" nakukovali zvědaví divadelníci, kteří sem přišli zkoušet svůj "kousek". Já zamkla, Klokan duchapřítomně odpojil rozhlas přenášející zvuky z pódia přímo do šatny. Nicméně pro přímé povely to odpojit nešlo, a tak nečekané rozhlasové vstupy rázné vedoucí celé divadelní skupiny zastavily naše srdnatá srdce několikrát během dopoledne. Co vám mám povídat, přestože jsme vylezli ze spacáků až v půl jedné, moc jsme se nevyspali...

... a to jsme ještě nevěděli co nás čeká.

Zhruba před měsícem jsme obdrželi pozvánku od Donalda, nejoblíbenějšího pořadatele ( ahoj Donalde!;-) jednoho z našich nejoblíbenějších festivalů - Jablonského medvídka. Na pozvánce bylo napsáno, že půjde o "posezení při svíčkách", že poteče pivo a popeče se selátko. A tak jsme z Brna bez váhání vyrazili přímo na sever do Orlických hor. Vlastně, nejdřív jsme se stavili na benzínce pro mapu a kafe. Pak už jsme beze spěchu projížděli napříč naší zemičkou a pochvalovali si, jak nám vyhovuje, že se můžeme během jednoho dne přesunout takřka z jednoho konce na druhý. Dnes jsi tam, zítra jinde... prostě pohoda.

V myslivecké chatě v Bystřeci to už žilo a vše bylo přesně tak, jak Donald slíbil. Zpívalo se, tancovalo, pilo, jedlo, povídalo... až do božího rána. Neočekávaně se v místnosti objevovalo zlé dvojče našeho oblíbeného pořadatele, který nám s různou razancí a z různých důvodů zakazoval přístup na Jablonského medvídka 2006, ale jak se objevoval, tak i mizel, takže se už teď těšíme do Jablonného nad Orlicí:-)))) Těšte se s námi, sledujte kalendář a těšíme se příští rok na některém z našich koncertů...

ELKA
zpět

Pokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)