Bezmezná Mezná, Slunovrat a Kolínský Ostrov
27. - 29. 5. 2005
foto: Klokan foto: Klokan
Tenhle víkend byl hodně náročný. Pro začátek jsme vyjeli na úplný sever Čech na festival Bezmezná Mezná. V krásné krajině Českosasského Švýcarska jsme příjemně setřepali pracovní strasti týdne Jedním z prvních účinkujících byl Jiří Schmitzer. To už jsme se chystali pomalu i my.
foto: Klokan foto: Klokan
A je to tady. Elka ještě fotícímu Klokanovi nabízí TicTac jako poslední osvěžení před koncertem. Bylo potřeba, pátek byl opravdu hodně horký. Z našeho bloku fotky tentokrát nemáme. Žádný kamarád, který by fotil, na místě nebyl, a tak jako poslední fotku z Mezné nabízíme důkaz, že tam všude bylo opravdu hezky.
foto: Kopretina
A dostáváme se na sobotní Slunovrat. Tady je naopak hned první foto přímo z vystoupení HN. Nebýt jednoho diváka, mohla být na fotce celá kapela. Takhle se stal hlavním protagonistou jen Škopy (tedy krom onoho diváka).
foto: Kopretina foto: Kopretina
Připadali jsme si sice jako na pánvi, ale dali jsme do toho opravdu všechno... ...a ještě víc
foto: Kopretina
Jepťák s Klokanem na konci byli očividně spokojeni.
foto: Klokan foto: Klokan
Diváky, kteří vydrželi v odpoledním hicu pod pódiem jsme obdivovali. A byli jsme rádi za jejich přízeň. I přímo na horkém slunci se našli odvážlivci.
foto: Klokan
Mnohem lépe bylo přímo v bazénu, to mluvíme z vlastní zkušenosti.
foto: Klokan foto: Klokan
Ale ještě nás čekala jedna cesta, a tak jsme úderem páté vystupovali z auta v Kolíně. Ani jsme se nenadáli a ve čtvrt na šest jsme už stáli na pódiu. Jedna chybějící a druhá neúplná kapela způsobily posun programu. V rychlosti jsme nestihli ani vyndat foťák, a tak přinášíme až fotku kolínského orchestru Kokosy, který se chystá na své vystoupení. Divákům zahrál směs westernových písní, ale největší úspěch sklidil za titulní píseň z filmu Shrek ( to je takový pohádkový tramp - celý zelený 8-) ).
foto: Klokan foto: Klokan
To už jsme zpět na pardubickém Slunovratu. Kromě nás jsme si na kapotě z Kolína přivezli ještě jednoho černého (vlastně zeleného) pasažera - housenku neznámočeho. Tenhle motýl (či co) bude možná po narození pěkně zmatený. Bazén už osiřel. Na pódiu hřměl Fleret a pod ním křepčil kotel diváků.
foto: Elka
Po skončení programu se rozjel mezi stánky pořádný sejšn. Slunovrat je jedním z mála festivalů, který nenatahuje program do ranních hodin, a tak energie bylo dost. Tipujeme, že na místě bylo nějakou dobu i přes dvěstě lidí.
foto: Elka foto: Klokan
Kromě nás jste mohli potkat např. i bývalé muzikanty z Magisonu - Zubříka (dnes Marien) a Mirku, Alvu z Lístku a další... ...s Jepťákem si přehazoval akordy Víťa Troníček (Marien). Elka měla pěkné stereo 8-) A také nesmíme zapomenout na nejmladšího účastníka jamu, který lehce přizvukoval svými houslemi.
foto: Honza
V neděli bylo snad ještě větší vedro, než předchozí dva dny. Až si z toho Elka povzdechla po zimě. Na to se jí ovšem dostalo od Jepťáka oslavné přednášky na téme "léto budiž pochváleno". Škoda, že jsme místo fotky nezachytili video, bylo to opravdu od srdce :-)
komentář: Folkové dostihy

Předchozí galerie Další galeriePokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)