Jihočeské zpívání - Trocnov
21. 7. – 23. 7. 2006
V pátek jsme do Trocnova přijeli už za tmy. Hlavní dění se odehrávalo kolem ohně. A rozhodně tam nebylo prázdno. Nechceme zbytečně často rušit bleskem, a tak se často spoleháme na delší expozici. Občas z toho vznikají zajímavé fotky. Kdo by například v kytaristovi s "ohnivou kšticí" viděl Jepťáka 8-)
Tolik lidí na čtverečním metru už jsme dlouho na sejšnu nezažili... ...ale byl to fajn večer. Když jsme pak přeci jen zatoužili po trošku komornějším prostředí...
...nebyl problém se s pár dalšími muzikanty (Epy de mye, Alternativa) a kamarády posunout o pár metrů vedle. Když jsme se v sobotu připravovali za bývalou hospodou na zkoušku, přiletěl si nás prohlédnout jakýsi motýl. A byl neuvěřitelně přátelský. Nejdřív usedl na krk kamarádce Markétě...
...a pak pózoval Elišce na Klokanově ruce. Nakonec si ještě prohlédl Klokana pěkně přímo z očí do očí.
Škopy přijel do Trocnova s celou rodinou. Hanička už pěkně vyrostla, a tak se už zvládá postarat i o malého Pavlíka. Zatímco jsme se připravovali v zákulisí, na pódiu vyhrávali Křupani. Nečekaně si s nimi zahrála na basu i Lucka Cíchová z Epy de Mye.
O chvíli později, bylo pódium naše. Chvíli jsme si zvykali na tamní výheň... ...ale za chvíli už jsme se do toho pustili naplno.
Ještě než jsme se vydali k nedalekému rybníku, podívali jsme se na část vystoupení jindřichohradecké kapely Jen tak tak. Po návratu už na pódiu hráli Nezmaři.
První skupinou hrající už za tmy byla Epy de Mye. A jejím písničkám tma a klid slušela. Diváci ani nedutali... samozřejmě kromě chvíle, kdy se dožadovali přídavku Do doby tria Peter, Paul and Mary nás přenesli Stráníci.
Plzeňská Alternativa hrála proti plánu už s dvouhodinovým zpožděním, ale čekání je nevyčerpalo. Naopak převedli dobré a energické vystoupení. Pak už přišel čas naplnit se stravou nejen duševní, ale i fyzickou a přesunout se k ohni. Oproti pátku byl sejšn klidnější, což nám ale vůbec nevadilo.
Pokud si rádi jentak zazpívate nebo zahrajete, rozhodně vám Trocnov doporučujeme. Kolem čtvrté hodiny raní přišel čas sklapnout futrál a jít spát. Klokan v předtuše ostrých slunečních paprsků ještě prakticky zamaskoval svou Felicii. Tak zas za rok.
komentář: Jihočeské zpíváníPokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)