Povodeň na chatě
20. 3 .2005
foto: Honza foto: Honza
Tentokrát odhlédneme od muziky a podíváme s k jinému živlu - k vodě, a to k pořádně rozvodněné Sázavě. Takhle to vypadalo na začtku jara u Klokana na chatě. Správně tušíte, že vzrostlé vrby obvykle lemují břeh... ...ale v ty dny měly poměrně co dělat s dravým proudem.
foto: Honza foto: Honza
Z paloučku, který obvykle před chatou je, nezůstalo místo suché. Tahle fotka byla pořízena na jeho okraji z předposledního schodu přístupové cesty od chaty.
foto: Honza foto: Honza
Povodeň měla i svá teoretická pozitiva. Mít prut, tak šlo nahazovat rovnou z verandy. Otázkou je, jak by se ryba z takovéhle vody asi tahala... ...i kachny měly co dělat. Pozorovali jsme jeden pěkný párek. Kachna nejprve popoháněla svého kačera, aby k ní připlul po proudu. Ten se o to pokusil, ale voda ho zahnala asi o 20m níže. Myslíte, že se tedy kachna pustila za ním? Správně tušíte že ne. Nechala ho pěkně, aby se k ní asi po 5 minutách proti proudu vyškrábal a pak se pěkně pustili zpět po proudu spolu. Byl to hold kačer gentleman 8-)
foto: Honza foto: Honza
Vydali jsme se podívat kousek po po proudu. Na řece byly opravdu pořádné vlny. Našel se ale i romantický povodňový záběr.
foto: Honza foto: Honza
Cesta byla samozřejmě zaplavená,ale podél skal se projít dalo.... ...i když jsme se museli pěkně klestit.
foto: Honza
Na konci výletu jsme na břehu našli dětskou botičku (ne, nešlo o po kotníky zahrabané dítě,jak by se mohlo z fotky zdát 8-) ). Komu asi patřila? No popravdě se zdálo, že už hodně dlouho nikomu 8-)
foto: Honza foto: Honza
Závěrem ještě porovnáme boj dospělých... ...a mladých vrb s živlem. Ty mladé už toho ze světa moc neviděly.
foto: Honza foto: Honza
Stejně jako na chatu, ani zpět jsme nemohli jít po obvyklé cestě. Sotva pár metrů od chaty pěšinu Elce přeťala voda. I tu největší zátoku jsme ale obešli úspěšně. Jak vidíte, u sousedů taky moc nechybělo.

Předchozí galeriePokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)