Jablonský medvídek
3. - 5. 6. 2005
foto: Klokan foto: Elka
Uvažovali jsme, jak mile tentokrát začít naší galerii. Nakonec to vyhrál se svímzdravícím gestem náš Jepťák Shrek. Mimochodem fotku pořídil řidič Klokan za jízdy. Můžete být ale v klidu. Než aby se byť skrz hledáček podíval na tohle zvíře, věnoval pozornost cestě a fotil naslepo. Však se podívejte, jak Klokan Neo pozorně sledoval svůj páteční silniční Matrix.
foto: Klokan
Nakonec jsme na koupaliště v Jablonném nad Orlicí dojeli šťastně a v pohodě. Sotva jsme se usadili pod pódiem Jablonského Medvídka, nastoupil Michal Braxatoris se svým novým Bafalem. Ještě to chce trošku usadit,ale bafalovská energie tam je.
foto: Elka foto: Marťa
Po koncertu jsme se rozesedli kolem ohně a zahalili se do jeho dýmu. Nebyli jsme sami. Bafalo se také přišlo pobavit.
foto: Klokan foto: Klokan
Ráno bylo jak vymalované... ...zato po obědě se spustil nechutný ceďák. První kapela tak zažívala před pár moknoucími diváky těžkou dobu a jmenovala se... Těžká doba.
foto: Klokan foto: Marťa
To už jsme se ale chystali my. Dodávali jsme si energii, jak se dalo a stejně tak jsme přemáhali chlad. Stejně nás nenapadlo, že uvidíme v červnu Škopyho v pletený čepici... A tady se již usazují první diváci. Tohle je ten nejvěrnější - Škopyho Hanička. Naštěstí tou dobou ale přestalo pršet, lidi se rychle natáhli do publika a hrálo se fajně.
foto: Hanička foto: Hanička
Během koncertu se Hanče krom mámy věnovala především kamarádka Marťa. Ta na Haničku úspěšně přenesla své nadšení pro fotografování. A šlo to dobře. Jediným problémem bylo, že se malé Hanče nechtělo naklápět foťák nahoru, a tak se musely focené objekty shýbat. Tady si to zkusila sama Marťa. A zde si Hanča trpělivě počkala, až se na pódiu shýbne táta. Má ho tak na fotce komplet... oproti nám ostatním.
foto: Marťa foto: Marťa
Tady máme malou fotografku i s kapelou. Sama Martina se ale taky vehementně snažila. Chtěla nás přesvědčit, že nejsme tak úplně nefotogenická kapela...
foto: Marťa foto: Marťa
...posouzení, jak se to povedlo, necháme na vás... ... každopádně toto jsou ty nejpovedenější fotky z cca 50 obrázků. Tak nevíme, jestli nás přesvědčila :-[ 8-)
foto: Klokan foto: Klokan
Občas ještě kráplo, a tak bylo hlediště nejen plné lidí, ale také zahradních altánů, které si sebou přinesli. To už se díváme na vystoupení Vojty Kiďáka Tomáška. V zákulisí se zatím Jepťák vzpamatovával z našeho hraní a Tony se připravoval na kapelu ze své stáje - Lístek. Sice to trochu přifilmovali, ale skoro by jim to člověk věřil :-)
foto: Klokan foto: Klokan
A tady už je Lístek na scéně pod bedlivým "dohledem" svých skalních diváků a v podstatě nahrajících členů Tonyho a Nevěry. Krátce se mrknem za Lístkem i pod pódium.
foto: Klokan foto: Klokan
Noční finále patřilo Koňaboji... ...a především Semtexu, který zahrál ve výborné formě.
foto: Klokan
Diváci postupně zaplnili hlediště více než obstojně. Klobouk dolů, na deštivém začátku to vypadalo skoro na přesilovku.
foto: Marťa foto: Marťa
A máme tu neděli. Jepťák se hned zrána pustil do utopenců, ale my ostatní jsme neodolali volání Černého medvěda. Na zahrádce se sedělo příjemně, jen to čekání bylo trochu delší.
foto: Marťa foto: Marťa
Nakonec jsme se ale dočkali a když dorazil i Lístek, Tony mlsně sledoval naše jedlícké umění. Dojeli i Škopy s Vendy a Haničkou. Tady se nám pěkně za sebe posadily Vendy a Sylva
foto: Marťa foto: Marťa
Temné mraky nás už při neděli nemohly rozházet. A tak jsme si je vyfotili přes růžové brýle 8-) Cestou zpátky se Elka a Klokan převědčili, že nejen na chleba se špatně vydělává. Ještě hůř se vydělává přímo chlebem. Nikdo si nedal.
foto: Marťa foto: Marťa
Pódium už bylo úplně prázdné... ...a tak nám nezbylo, než s posledními zbytky energie nasednout do Fífy a namířit si to ku Praze. Tak třeba zas za rok...
komentář: Střípky z mlhovky a Medvídka

Předchozí galerie Další galeriePokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)