Zahrada 2005
2. 7. - 6. 7. 2005
foto: Klokan foto: Klokan
Sotva jsme přijeli v sobotu na Zahradu, zamířili jsme na Kapličku, kde právě probíhal první koncert o Krtky. Nejvýraznější kapelou, kterou jsme v jeho poslední části viděli, bylo Šántré. Soutěžním kapelám jsme už dopředu záviděli diváckou podporu. Zatím totiž neběžel ještě jiný koncert. Podobně početné publikum jsme další den, kdy jsme se na Krtkování těšili my, už v rámci plně rozjetého festu nečekali.
foto: Klokan foto: Klokan
Naše koncertování na Zahradě začalo v neděli po jedenácté. To se rozjížděl pořad Trampský den. Původně jsme jej měli zahajovat, ale operativně jsme se prohodili s kapelou Bob a Bobci. Už jsme je zahlédli den předtím na Kapličce, ale jejich nedělní recitál se nám líbil ještě víc.
foto: Jitka foto: Jitka
A pak jsme se chystali už my. Diváků sice nebyly davy, ale louka u Radnice se zaplnila příjemně. Příjemně se hrálo i nám. Na začátku jsme se museli trošku probrat, ale pak už to byla pohoda.
foto: Elka foto: Elka
Při našem zvučení se ukázal menší problém s kombem, který nám ale zvukař Lišák vyřešil. Po vystoupení šel Lišák ještě Škopymu půjčit jakousi kouzelnou krabičku a naučil ho k ní patřičná kouzelná zaříkávadla. Mezitím zaskočil za pultem Klokan. Tady vypadá sice zkušeně... ...ale ve skutečnosti byl rád, že mu měl kdo poradit.
foto: Elka foto: Amazonka
Tady vidíte pro změnu v nezvukařské pozici Lišáka 8-) Po krátké výměně mečů (tedy vlastně zvukařského pultu) jsme se vydali na Kapličku. Tam jsme totiž krátce po druhé hodině vystoupili jako druzí na koncertu pro Krtečky. Lidí bylo proti sobotě opravdu podstatně míň, ale i tak jsme se do toho opřeli a svůj čtyřpísničkový blok si užili.
foto: Klokan foto: Klokan
Nedělní koncertování nám skončilo a my se šli pro změnu posadit do hlediště. V Amfiteátru právě vystupovala Bokomara - tentokrát v doprovodné roli k Jardovi Matějů. Člověk si zas vzpomněl na řadu jeho pěkných písniček. Škoda, že koncertuje tak zřídka. A máme tu pondělí. Škopy musel bohužel odjet za rodinou, a tak nás čekalo vystoupení na Zámku pouze ve trojici. Na téhle scéně to tak už ale máme vyzkoušené z roku 2002 8-) Připravovali jsme se v parku a Klokan si neodpustil malé muzikantské zátiší. Vedle Ládi na něm vidíte i autorku některých fotek Jitku.
foto: Klokan foto: Jitka
Zákulisí jsme nazvali muzikantovou noční můrou. Hádejte proč ;-) Samotný koncert se nám moc líbil. Sál byl plný a diváci reagovali výborně. Absence basy se ukázala v prostoru s ozvěnou možná i výhodou.
foto: Jitka foto: Jitka
Na pódiu jsme si dobře rozuměli... ...ale nezapomínali jsme ani na sdělení divákům 8-)
foto: Klokan foto: Klokan
Večer jsme dorazili do Amfíku právě při vystoupení Nezmarů... ...ne tohle už opravdu nejsou Nezmaři :-) Pěkným zpestřením bylo vystoupení skupiny ze Zimbabwe Inkululeko Yabatscha.
foto: Klokan foto: Klokan
V úterý se pořádně ochladilo a navíc lilo. Na Radnici, ale naštěstí byl k dispozici i sál a tak jsme mohli shlédnout výborný Acustic Impact. Večer pak na kapličce vystupoval Jarret a nezklamal. Navíc přestalo pršet a tak si člověk mohl koncert opravdu vychutnat. Večer na Amfíku už zas vládl déšť a chlad. Škoda, ale i tak nás např. vystoupení Hradišťanu pěkně zahřálo :-) Tak třeba zas za rok...
komentář: Zahradničení v Náměšti

Předchozí galerie Další galeriePokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)