Folkový Oříšek a přejezd do Bystřce
10. - 11. 11. 2007
Do Brna jsme tentokrát přijeli více než hodinu před vystoupením a nehrozil tedy loňský okamžitý úprk na pódium. Stihli jsme si tak i protáhnout prsty v šatně.
Ná pódiu zatím stála domácí kapela Mošny. Ta se obvykle řadí mezi převážně vokální skupiny a samozřejmě nezůstala v rámci této "nálepky" za očekáváním.
Tentokrát byly ale na pódiu "velké" Mošny. Základní sestavu kapely tak podpořila i řada dalších muzikantů v čele s Ivem Cicvárkem. Když to Škopy slyšel, odstavil v zákulisí svou baskytaru na bednu s příznačným nápisem.
Nakonec ale k rozebrání nástroje nedošlo, a tak jsme mohli v kompletní sestavě vyběhnout na pódium a po nechtěně rekordně krátkém nazvučení spustit první písně. Vystoupení předchozích Mošen bylo jasně očekávaným vrcholem večera, a tak v sále ubyla řada diváků. Naše fotografka ovšem byla šikovná a našla pohled se "zaplněným" výhledem :-)
S postupem času jsme se na pódiu nakonec celkem příjemně zabydleli. A protože šlo o dlouhý koncert, přidáme z něj ještě jednu fotku :-)
Po skončení našeho vystoupení a tím pádem i celého pátečního programu, došlo k přesunu do blízké restaurace u Šošona, kde kytary také nezůstaly v koutě. Dokonce i trampská celebrita Tony (nedávno to psali v F&C 8-)) vzala jednu výjimečně na chvíli do ruky. Veřejně jsme se ale od Tonyho žádné písně nedočkali :-[ Hlavními tahouny sejšnu byli domácí muzikanti...
..ale my se také rádi přidali Tady už Jepťák kromě kytary drží také úplně jiný "nástroj" a navíc na úplně jiném místě. To jsme se druhý den přesunuli na jednu akci k Donaldovi (též pořadateli Jablonského Medvídka). Jepťák právě zjistil, že u něj není radno mluvit do větru. Sotva se zmínil, že má žízen na 8 piv, už je měl na stole...
K Donaldovi jsme samozřejmě nemohli přijet s prázdnou. Popravdě řečeno byli Klokan s Jepťákem rádi, že cesta trvala jen dvě hodiny. Dámská část posádky si totiž chtěla stále "povídat" s dárkovým kačerem, který měl sice v repertoáru nakdákány osvědčené hity, ale jen dva (Bratře Kubo a McDonald ten si žil) a to je na častější konverzaci málo :-o Sejšn spojený i s dalšími herními, tanečními či jinak pohybově náročnými aktivitami se nakonec protáhl až do rána.
Konec dobrý, všechno dobré. Elka si v Bystřeci našla svůj vysněný protějšek 8-)
komentář: Nervózní OříšekPokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)