Pitkovický folk
26. 5. 2007
V Pitkovicích se nám od začátku líbilo... Pohoda byla znát i v hledišti, které se kolem páté hodiny pomalu zaplňovalo.
Start koncertního odpoledne zajistila skupina Jauvajs. Sice s nimi nemohla přijet houslistka, ale jak vidíte, prázdné místo na pódiu nezůstalo. Malá Anička se přidala k rodičům a chopila se flétny. Mikrofon ale zatím nedostala :-) Jauvajs si můžete prohlédnout i zezadu...
Dalším vystupujícím byla Epy de Mye. Ta šla na pódium trochu s obavami před blížící se bouřkou, ale ta se nakonec uctivě Pitkovicím vyhnula. Jak vidíte, obloha hrozila opravdu pěkně. Vše ale dopadlo dobře. Tuhle fotku jsme pořídili za Pitkovickou hospodou, kam jsme si šli vyzkoušet některé písně v novém bohatším kabátě. Fotky Netřísku, který nastoupil po Epy, tentokrát tedy nejsou k dispozici.
O chvíli později jsme se už šli chystat. Roman Opavský z Jauvajsu v pozadí nestojí omylem a bezdůvodně, uvidíte na dalších fotkách. Každopádně to souviselo se křtem miniCD, na který jsme se ten den chystali. Vystoupení jsme zahájili v tradiční čtveřici.
A co jsme se doslechli od diváků, znělo to prý ten den velmi dobře. Velký podíl na tom měl ale také Honza R. Šafařík, který celý koncertní večer zvučil. Skromně se přitom schovával za stromem. Tedy vidíte už zmíněného Romana přímo v akci. Do chystaného CD nám totiž nahrál akordeonový doprovod do písně Vlaky. V Pitkovicích jsme se rozhodli divákům představit oba hosty, kteří nám s nahrávkou pomáhali.
Tím druhým hostem byla Klára Pergelová, která nám v písničce Prach, co vítr rozfoukal nahrála violu a housle. A když už se nám sem do fotky vloudil i zamyšlený Klokan, ukážeme vám i rozpoložení, ve kterém se nacházeli ostatní členové HN. Můžete tedy vidět sdílného Jepťáka...
...Elku, která se na pódiu tak aklimatizovala, až se jí z nosu stal mikrofon... ...i Škopyho, který si vychutnával každý tón. Ne, opravdu nespí.
Ke konci vystoupení jsme se sešli na pódiu úplně všichni a přikročili k samotnému aktu minikřtu... ...tohoto miniCD nazvaného Koláček k ochutnání.
Po miniproslovu došlo na otevření minilahviček... ...aha, to chce trošku přiblížení, abyste je mohli vidět.
Co zbylo, jsme pak vylili do sebe. Moc toho nebylo... ...protože jak vidíte, bylo miniCD polito náležitě.
To se opravdu Klokanovi nestala žádná nepříjemná nehoda, i když vypadá trochu nešťastně, že možná upadl do podezření. Na závěr jsme si ještě zahráli dvě tři písničky, a pak už byl konec. Tedy jen konec koncertní části. Na následném sejšnu, ale moc fotek nevzniklo a moc se nezdařily. Musíte nám tedy zkrátka věřit, že samotá neoficiální část akce se naopak vydařila nadmíru dobře. Domů jsme se pak rozjížděli jako slušní llidé až za světla.
komentář: Pitkovický folkPokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)